PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180040}

V jak Vendetta

V for Vendetta
7,4 296 263
oceny
7,4 10 1 296263
6,9 19
ocen krytyków
V jak Vendetta
powrót do forum filmu V jak Vendetta

Rozumiem, że można nakręcić film opierając się przy tym na własnych poglądach, ale kiedy ktoś usiłuje kłaść coś widzom łopatą do głowy efekty są żenujące. I nie ma dla mnie znaczenia, czy podzielam poglądy reżysera czy nie. Ideologicznie mi bliska "Księga ocalenia" też mnie denerwowała (chociaż była w swoim propagandowym zapale znacznie mniej bezczelna, a i fabuła zdała mi się nieco ciekawsza). Oglądając ten film miałem wrażenie, że scenarzyści uważają mnie za kompletnego głupka. Że w ich mniemaniu nie jestem w stanie załapać, że totalitarny rząd jest zły tak długo, aż nie zobaczę wykrzywionych nienawiścią mord jego przedstawicieli. I w ogóle, że jeżeli jedni nie będą naprawdę źli, a drudzy naprawdę dobrzy dostanę dysonansu poznawczego.

W gruncie rzeczy ludzie mądrzy różnią się od głupich nie poglądami na świat, ale tym, że ktoś obdarzony rozumem poddaje wszystko w wątpliwość, również to, w co wierzy. Ateista Bergman w Siódmej Pieczęci zadaje pytania na temat spraw ostatecznych, a nie raczy nas jakimś nudnym zestawem banałów. Rozumiem, że autorom V for Vendetta podoba się wizja liberalnego społeczeństwa, ale naprawdę życzyłbym sobie, żeby swoim filmem próbowali ze mną dyskutować, a nie opowiadali mi komunały. Nie lubię komunałów. I dlatego film też mi się nie podoba.

użytkownik usunięty
szmataarmata

No proszę! Zaglądam sobie w komentarze po obejrzeniu filmu, aby sprawdzić czy inni też odnieśli wrażenie, że twórcy usiłują nam wcisnąć podprogowo swoje prawdy obajwione, a tu kogo widzę? - Pana szmatęarmatę, zwanego w innych kręgach jako Pana Kapitana Bartosza. Muszę przyznać, że mam zadziwiające [nazwijmy to] szczęście wpadać na Pana na różnych portalach społecznościowych (z czego pierwszym był ten muzyczny i z tego może mnie Pan kojarzyć).

Co do poruszonego tematu - całkowita zgoda. Przykry to film jest bardzo, a co gorsze szkodliwy.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2

Nicka kojarzę, chyba z last.fm (albo z RYM) :) Albo z tego forum - http://www.metalrockforum.fora.pl

ocenił(a) film na 5
szmataarmata

Dokładnie, film bardzo naiwny jak większość społeczeństwa niestety.

szmataarmata

No masz rację. Ale ja w ogóle na ten film tak nie patrzę, dla mnie to film o ideii wolności i o tym, że nie można z powodu strachu jej sobie odebrać. Gdyby zrobili to z ideami krytykowanymi w "Nowy wspaniały świat" odbierałabym go tak samo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones