PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1146}
7,7 157 214
ocen
7,7 10 1 157214
7,4 29
ocen krytyków
Vabank
powrót do forum filmu Vabank

Murzyn

ocenił(a) film na 10

Właśnie zerknąłem na "pełną obsadę" i niestety brakuje w niej Murzyna, ktory wychodził z psem z mieszkania obok mieszkania Natalii. Wiem, że to epizod niemniej jest to ważna postać, która pomogła Kwincie pogrążyć Kramera. Interesuje mnie kto grał Murzyna i czy rzeczywiście był to czarnoskóry aktor czy tylko tak ucharakteryzowany.

ocenił(a) film na 9
Gene_Dowbrey80

Hej. Film ostatnio oglądałem dawno, więc głowy nie dam, ale czy nie był to jeden z ludzi Kwinty tyle że właśnie ucharakteryzowowany na murzyna?

Olaf_Ragnarson

Nie dość że murzyn, to jeszcze w białym garniturze i kapeluszu z dllugą fifką i papierosem, oraz z psem dalmatyńczykiem na smyczy.

ocenił(a) film na 10
lulu33_fw

To był dog a nie dalmatyńczyk :)

ocenił(a) film na 9
Gene_Dowbrey80

Stawiam że to postać grana przez Jacka Chmielnika udawała murzyna. Do sprawdzenia przy następnym seansie i ewentualna korekta w bazie danych filmu.

ocenił(a) film na 8
Olaf_Ragnarson

Chmielnik chyba nie. Scena z murzynem od 1:04:10
https://www.youtube.com/watch?v=CQTaR_bWUi4

ocenił(a) film na 9
dudi82

Odświeżyłem sobie po raz kolejny, a trochę czasu jednak musiało zlecieć. Kilka rzeczy przykuło moją uwagę.
Co do murzyna, to spudłowałem. :)

Murzyn to jednak musiał być prawdziwy Afroamerykanin. :)
Dlaczego nie ma tego pana w obsadzie, to jednak bardzo krótka scena. Pewnie warto umieścić takie informacje, wtedy żaden sklerotyk nie wymyśli czegoś tak jak ja. :)

Jednak nie daje mi to spokoju, i teraz stwierdzam że takie coś musiało/mogło być w innym filmie.
Może w ripoście?

ocenił(a) film na 8
Olaf_Ragnarson

Tak, w ripoście Chmielnik śpiewa tytułową piosenkę ucharakteryzowany na murzyna.
https://www.youtube.com/watch?v=YTi2Y6QQIy4
Od 25:55

ocenił(a) film na 9
dudi82

:)

OK, to jeden problem z głowy, inaczej musiałbym pisać na forum Nostalgia. :)

Dzięki dudi82.

Olaf_Ragnarson

A skąd wiadomo, że Afroamerykanin, a nie Algieroafrykanin...?

ocenił(a) film na 9
JaroTomik

Może być nawet kakaowy, czekoladowy, oreopodobny. Wymyśliłeś to słowo? :D

Gene_Dowbrey80

Tak samo brakuje dziewczynki, która gra córkę Rychlińskiej. W Vabank 2 gra ją inna dziewczynka dlatego zwróciłem uwagę.

ocenił(a) film na 10
Gene_Dowbrey80

To był Kunta Kinte.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Raczej Piętaszek hahaha

ocenił(a) film na 8
brudnybojek333

Przecież ta babcia mówi, kim był ów czarnoskóry. "Pod jednym dachem z Antychrystem?" :)

ocenił(a) film na 10
Krzypur

Tobi

ocenił(a) film na 8
Gene_Dowbrey80

W scenie widać, że to "autentyczny" Murzyn. Pewnie jakiś student albo pracownik ambasady któregoś z afrykańskich/karaibskich krajów. Szkoda, że w filmie nie wyjaśnili, kim był, bo przecież musiał należeć do spisku. Albo ta babcia z kotem - też nie wiemy, kim była w filmie (w obsadzie tez jej nie znalazłem).

ocenił(a) film na 8
tomek_spolski

Pomyliłem się - babcia z kotem to bileterka. Może Machulski sugeruje, że Murzyna zagrał przemalowany w drugiej części Chmielnik?

tomek_spolski

To nie mógłby być Moks (postać grana przez Chmielnika), bo ten przecież brał udział w skoku, nie mógł więc w tym samym czasie udawać Murzyna.

ocenił(a) film na 8
Woockash75

Nie, no jasne, wiemy, że to nie Chmielnik. Jak wyżej - szkoda, że nie wyjaśniono w filmie, skąd ten Murzyn.

tomek_spolski

To najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie - afrykański student, lub pracownik na kontrakcie, "wypożyczony" do epizodu z psem.

Gene_Dowbrey80

To pies wychodził z murzynem!

ocenił(a) film na 7
Gene_Dowbrey80

jakiego Murzyna? :D

ocenił(a) film na 10
dawiata

trzeba bylo uwazac ;)

ocenił(a) film na 10
Gene_Dowbrey80

W obsadzie nie ma też nazwiska gościa co grał Spiętego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones