PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11433}
6,7 3 060
ocen
6,7 10 1 3060
7,0 3
oceny krytyków
Vaterland Tajemnica III Rzeszy
powrót do forum filmu Vaterland - Tajemnica III Rzeszy

Mam pytanie. Kiedyś oglądałam film sf o podobnej tematyce. Dokładnie pamiętam akcję: Niemcy
wygrały wojnę, panował system totalitarny i zakazane były książki. Główny bohater był urzędnikiem
państwowym i u siebie w domu (chyba) znalazł jakieś książki i zaczął czytać. I od tego momentu
zaczęło ukrywanie się. Na końcu trafił do jakiegoś obozu gdzieś w lesie, gdzie ludzie ukrywali się i
każdy uczył się jednej książki na pamięć. Czy ktoś zna tytuł tego filmu. Nie, nie chodzi o Equilibrium,
choć akcja podobna ale to nie ten film, tamten był stary. Przeszukałam już wszystko i nic. Nie mam
pojęcia co to za film. Czy ktoś pomoże?

kubiku77

Szukasz filmu Fahrenheit 451 http://www.filmweb.pl/film/Fahrenheit+451-1966-1494#. 451 stopni Fahrenheita to temperatura zapłonu papieru, dlatego taki tytuł. Ale tam nie było nic o Niemcach. Urzędnik to był strażak, ale w tym filmie strażacy palili książki zamiast gasić. :D
Equilibrium częściowo bazuje na pomyśle z Fahrenheit 451.

Zenobi

Hm...Nie wiem dlaczego w takim razie dokoptowałam do fabuły Niemców i faszyzm...Może pomyliło mi się Vaterland i Fahrenheit...Wymawia się podobnie :D Dzięki bo ostatnio mnie to gnębi :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones