PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=432908}
7,3 52 471
ocen
7,3 10 1 52471
7,2 20
ocen krytyków
Wątpliwość
powrót do forum filmu Wątpliwość

Kazanie.

użytkownik usunięty

Z całego filmu najbardziej podobało mi się kazanie o plotkowaniu. Było proste, łatwe do odbioru a zarazem trafiające w sedno sprawy i dające do myślenia ! Świetny pomysł z pierzem na zobrazowanie czym jest puszczona plotka ! Kazanie bardzo dobre.

ocenił(a) film na 8

Fakt przed chwilą skończyłem oglądać choć nie do końca. Cholerne HBO jakiś brak sygnału mam... Ale co do kazania to była pouczające. Wejdź na dach i rozpruj poduszkę a później pozbieraj pióra. Nie da się wszystkich zebrać tak jak wymazać tego co ludzie zdążyli wysłuchać.

kazanie dotyczące plotki i moment, w którym siostra aloysius krzyczy do małego jimmy'ego 'shut up!' to najprawdopodniej moje dwa ulubione - każdy z innego powodu.
motyw z pierzem piękny, faktycznie dający do myślenia. podłożenie pod tego obrazu, i to jeszcze takiego - wisienka na torcie. najstraszniejsze i najcudowniejsze jest jednak to, że to porównanie było tak do bólu prawdziwe, że na początku mnie zbiło z nóg.

concertina_

zgadzam sie to kazanie o plotce to strzał w dziesiatke,przejrzyste,zrozumiałe i prawdziwe.Daje do myslenia..

Kazanie rzeczywiście było świetne. Szkoda, że w prawdziwym Kościele takich się nie słyszy, choć po prawdzie nie zaglądam tam od kilku lat.

I jeszcze twarda, zdecydowana mina Meryl Streep tuż po tym kazaniu. Chyba ten jeden moment jeszcze bardziej mi się podobał, niż wszystkie kazania razem :-)

użytkownik usunięty
grafoman

O tak brakuje takich kazań w polskich kościołach ale niektóre też są bardzo dobre :) Może się jednak tam wybierzesz :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones