PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 032
oceny
8,3 10 1 508032
8,1 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

3/10

użytkownik usunięty

Kiepsko.
Trzy za Entów, Isengard i Eowinę.

Reszta nie może być milczeniem:
Dlaczego Urukowie nie mają szerokich pochew do zagiętych mieczy? Nawet jeśli każdy miał siłę Pudziana to szybko by się zmęczył biegając z takim ciężarem, nie mówiąc już o braku siły w bitwie.
Dlaczego bitwa oddziału Eomera z oddziałami Ugluka i Grishnakha odbywa się w nocy, kiedy orkowie mają przewagę? Dlaczego atak jest tak nagły, a przygotowania do oblężenia Skały Rogu przeciągają się w nieskończoność?
Ugluk, w książce wypowiadający się z szacunkiem o Boromirze, oraz mający nieco ogłady(jak na orka) Grishnakh, który wiedział o Pierścieniu, a obaj uważający posądzenie o kanibalizm za najgorszą obelgę, nawzajem pożerają swoich kumpli.
Aragorn, Legolas i Gimli pięściami rozgramiają Dunlendingów w Edoras we trzech, stojąc tyłem do nich.
Aragorn kopie hełmy orków jak oprych, Żmijowy Język obmacuje Eowinę, Faramir jest podły, Gimli jak Zagłoba...
Pominę wpadki przy scenach walk. Wersja kinowa jest dla tych, którzy nie czytali, niezrozumiała, rozszerzona za długa.
No i Easterlingowie, którzy wchodzą do Czarnej Bramy i już się nie pojawiają w Powrocie Króla, wycięci ze wględów rasowych/politycznych(a raczej kompleksów i politycznej poprawności).

użytkownik usunięty
Boffinge

"Co do scen walk, jak Twoim zdaniem powinny zostać ukazane?"
Mniej znikających jak w grze trupów, atak Eomera, naawet jeśli jest w nocy, to musi być bardziej widoczny nie tak nagły(dla widza nie orków), trochę realizmu.
Kłamca, z którym się zgadzasz i ty zdradzacie nieznajomość rzeczy - wszelkie głupie zachowanie pochodzą od Philippy Boyens, Jackson był tylko wykonawcą. Aby się tego dowiedzieć polecam dodatki specjalne pooglądać. Skrajnym przypadkiem "innej mądrości" tej pani jest fakt, że Haradrimów miało nie być, "żeby nie urazić Afrykanów"... bez komcia...

użytkownik usunięty

Altmer zgadzam sie z Toba w kwestii nietrafnych pomyslow Pani Boyens... tez sadze ze miala zbyt duzy wplyw na Jcksona i brak, nadwyzke lub bezsensowny rozwoj niektorych watkow w filmie. Ale z reszta Twoich pogladow nie zgadzam sie. Pozdrawiam

użytkownik usunięty

NIech ktoś zamknie ten temat bo jeszcze coś sie stanie.

użytkownik usunięty

Wyluzuj stary. Niepotrzebnie sie tak napinasz. Masz swoje zdanie i oki. Ja to szanuje. Ale zgadzac sie nie musimy z tym co wypisujesz. I Ty to tez uszanuj :)

ocenił(a) film na 10

"Kłamca, z którym się zgadzasz i ty zdradzacie nieznajomość rzeczy"
Wiesz, że za tego "kłamcę" możesz ponieśc poważne konsekwencje? Pokaż mi, gdzie ja Ciebie obraziłem, znieważyłem czy pomówiłem, pokaż mi, gdzie odniosłem się do Ciebie niekulturalnie. Później popatrz na swoje wypowiedzi i zastanów się, czemu wzbudzasz taką niechęc w ludziach.

użytkownik usunięty
LukS626

"zastanów się, czemu wzbudzasz taką niechęc w ludziach"
Jak każdy, kto mówi prawdę.

ocenił(a) film na 10

Ok. Niech Ci będzie, Wyrocznio. Masz całkowitą i jedyną rację. Dużo radości Ci to sprawiło, nie?

Tylko jak zwykle wycinasz sobie wygodny dla siebie fragment, a resztę cudzych wypowiedzi ignorujesz, bo nie umiesz znaleźc KULTURALNEJ odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
LukS626

Jest tu jakaś służba porządkowa, która zamknie ten temat? I niech ktoś strzeli warna powyższemu kłamcy, który wysyła mi groźby karalne na pw. Jak sam napisałeś, świat nie kończy się na filmwebie. A więc omiń tych, z którymi się nie zgadzasz.
A jeśli chodzi o szczegóły... wczoraj looknąłem rozszerzone DW. Ugluk obcina głowę Gimbatulashowi, ona leci wysoko, reszta go je, a w następnym ujęciu zwłoki znów mają głowę.
Legolas trafia bersekera dwa razy, a w ujęciu, w którym młody, wykształcony wpada z "pochodnią" do min, już nie ma strzał. Litościwi koledzy wyjęli?
Chcecie więcej?

ocenił(a) film na 10

gościu to ty się lepiej już nie odzywaj i nie rób sobie wstydu
na koniec ci powiem, długo porozmyślaj nad tym stwierdzeniem, ktore dobitnie do ciebie pasuje : "zastanów się, czemu wzbudzasz taką niechęc w ludziach"

użytkownik usunięty
s5001

Chyba w idiotach...

S.P.A.M.

użytkownik usunięty

@ Altmer - LOTR ma wiele błędów, nie musisz podawać przykładów bo wystarczy zajrzeć na 'stop klatka to sie wytnie'. Tyle, że w prawie każdym filmie są niedociągnięcia, błędy (przy montażu) to coś normalnego. Po co się czepiać i doszukiwać wpadek?

użytkownik usunięty

W "Drużynie Pierścienia" jest wiele wpadek też, w tym jeden dużego kalibru (z posągami Króli). Ale ja traktuje jako ciekawostke, bo wczesniej nawet tego nie zauważyłem. Nie zniechęciłem się jednak do LOTR, bo niby czemu

ocenił(a) film na 10

Właśnie Twój powyższy post jest wypowiedzią karalną. Może i znasz się na WP, ale tak się składa, że ja (w przeciwieństwie do Ciebie) trochę znam się na prawie, bo je sobie studiuję :) Tak więc radzę wyluzowac skoro nie wiesz o czym piszesz, a jak Cię za bardzo frustrują wypowiedzi w tym wątku który założyłeś (licząc zapewne, że znajdziesz tu samych pochlebców) to możesz sobie znaleźc inne zajęcie i pobawic się jakąś podróbką mieczyka z filmu, bo zdaje się, że miałeś jakiś na stanie :) Pozdrawiam. Bez odbioru.

użytkownik usunięty
LukS626

Dojdą do tego prześladowania, ABW padnie mi na chatę, albo dostanę 12 lat jak Staruchowicz, który ośmielił się nazwać Donka matołem? Niby gdzie "nie wiem o czym pisze"? I gdzie liczyłem na pochlebstwa? Jeśli ci się nie podoba co piszę to tu nie zaglądaj.
Nie pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

"Niby gdzie "nie wiem o czym pisze"?"
Np. tam, gdzie mówisz o groźbach karalnych, cenzurze, prześladowaniach.

I skoro nie liczyłeś na pochlebstwa, to musiałeś byc świadomy tego, że znajdą się ludzie o zdaniu odmiennym od Twojego, a mimo tego jesteś tak agresywny i okazujesz skrajny brak kultury. Jeśli wszystko co napisałem było mylne, a wszystko co Ty napisałeś było słuszne, to i tak mam tę przewagę w oczach przeciętnego obserwatora wątku, że Cię w żadnej swojej wypowiedzi nie obrażałem i wyzywałem :)

"Jeśli ci się nie podoba co piszę to tu nie zaglądaj."
Gdy przestanie podobac się mi ta zabawa, to z pewnością przestanę, ale czas ten jeszcze nie nadszedł :)

Pozdrawiam :)

użytkownik usunięty
LukS626

W ogle nie liczyłem na odzew. Każdy temat zawiera w sumie to samo. Mogłem napisać 0/10, bo konstytucja gwarantuje mi wolność wypowiedzi. Nóż, którego się czepiłeś z braku argumentów, sprzedałem na konwencie jednemu fanowi. Spotyka się tam wspaniałych ludzi, z których wielu dałoby DW 10 na minusie na 10. Powsadzaj ich do więzień.

ocenił(a) film na 10

Argumenty przedstawiałem zanim jeszcze sięgnąłeś po słowa "kłamca", "idiota" itp. Później merytoryczna dyskusja stała się bezcelowa. I tylko chciałem zauważyc, że nie ja tutaj sieję agresję, nikogo nie obrażam, nie mówię o prześladowaniu, nie używam przesadnych porównań do ABW, nie mówię o więzieniach, słowem nie unoszę się. Przyznaję, że wzmianka o nożu to pewna złośliwośc z mojej strony, jednak nie ja pierwszy podgrzałem atmosferę dyskusji.

użytkownik usunięty
LukS626

Ich też ścigaj, że "się czepiają", debilu:
http://www.filmweb.pl/film/Pi%C5%82karski+poker-1988-8686/discussion/Wpadki+w+%2 2Pi%C5%82karskim+pokerze%22,1106657

http://www.filmweb.pl/film/Matrix+Reaktywacja-2003-7603/discussion/Tak+si%C4%99+ ba%C5%82am+i+si%C4%99+sprawdzi%C5%82o,1780392

ocenił(a) film na 1
LukS626

Może , to było celowe (nieee dla jaj)

ocenił(a) film na 8
LukS626

Wow, to się nazywa ucho :)

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

Po prostu lubię tę symfonię ;)

ocenił(a) film na 10

To niczym bledy kosmetyczne w porownaniu z bledami w Harrym Potterze, ten shit od 1 do 7 -II to kawal gowna i efekty graficzne ratuja go od lotu kamikadze do kosza na smieci

ocenił(a) film na 4

Ode mnie niewiele więcej bo 4/10. Po przeciętnej "Drużynie Pierścienia" liczyłem na coś nieco lepszego, co zatarłoby niezbyt dobre wrażenie, niestety przeliczyłem się. Dwójka okazała się jeszcze gorsza i to niemal pod każdym względem. W moim rocznym podsumowaniu drugą część trylogii uznałem za największe rozczarowanie 2002 roku. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
openminded

Mówisz o kinowej czy rozszerzonej?
pozdrawiam również

ocenił(a) film na 4

O kinowej.

użytkownik usunięty

halo to jest fantastyka a nie Strongman czy MMA

Easterlinogiwe pojawili sie w wielu scenach walki poprostu nie było ich wielu... Dobrym przykładem jest scena kiedy orkowie szarzuja przez wrota Minas Tirith po ich zniszczeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones