PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 507 963
oceny
8,3 10 1 507963
8,1 40
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże

Kontynuacja filmowej adaptacji "Władcy Pierścieni". Po śmierci Boromira (Sean Bean) Aragorn (Viggo Mortensen), Gimli (John Rhys-Davies) i Legolas (Orlando Bloom) wyruszają tropem porwanych hobbitów, Merry'ego (Dominic Monaghan) i Pippina (Billy Boyd). Tymczasem Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) obierają drogę do Mordoru. Ich tropem podąża dawny posiadacz pierścienia, Gollum (Andy Serkis). Frodo i Sam obserwują wymarsz wojsk z wrogiej twierdzy Minas Morgul. Wojna jest nieunikniona. Wojna trzech armii, gdyż zdrajca Saruman (Christopher Lee) również przygotowuje swoją armię Uruk-Hai do napaści na niczego niespodziewające się królestwo Władców Koni, Rohanu.

opis użytkownika

Koniec części pierwszej, śmierć Boromira (Sean Bean) i upadek Gandalfa w otchłanie Khazad-dum, przyniósł rozpad Drużyny Pierścienia. Bohaterowie, choć podzieleni na trzy grupy, mimo wszystko są zdecydowani wykonać powierzone im zadanie.

Zagubieni pośród wzgórz Emyn Muil Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) zauważają, że śledzi ich tajemniczy Gollum (Andy Serkis). Stwór, spaczony przez Pierścień, obiecuje poprowadzić hobbitów do Czarnych Wrót Mordoru, jeśli tylko puszczą go wolno. Sam nie ufa nowemu towarzyszowi podróży, lecz Frodowi żal jest Golluma, który niegdyś - podobnie jak on teraz - był Powiernikiem Pierścienia.

Tymczasem Aragorn (Viggo Mortensen), elfi łucznik Legolas (Orlando Bloom) i krasnolud Gimli (John-Rhys Davies) docierają do oblężonego królestwa Rohanu, którego wielki ongiś król, Theoden, stał się ofiarą zaklęcia złego czarownika Sarumana, któremu pomogły starania jego szpiega, złego Smoczego Języka (Brad Dourif). Eowina (Miranda Otto), siostrzenica Króla, rozpoznaje w wojowniku Aragornie wielkiego przywódcę. Choć Aragorna pociąga coś w młodej księżniczce, nie zapomina o swej miłości do Arweny (Liv Tyler) i obietnicy, jaką sobie złożyli.

opis dystrybutora kina

Drużyna Pierścienia została rozbita. Z dziewięciu jej członków dwóch zginęło. Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) zostają wzięci do niewoli przez orki. Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) ruszają w pościg, aby ich odbić. Frodo (Elijah Wood) chce za wszelką cenę wypełnić misję Powiernika Pierścienia. Hobbit wie, że w pojedynkę łatwiej będzie mu umknąć przed szpiegami ścigającymi Drużynę Pierścienia. W misji tej wspiera go Sam (Sean Astin). Rozpoczyna się dużo trudniejszy etap misji Powiernika Pierścienia. Tymczasem Merry i Pippin, po wydostaniu się z niewoli, prowadzą armię pradawnych Entów do Isengardu, gdzie leży siedziba zdrajcy Sarumana (Christopher Lee). Aragorn, Legolas, Gimli i Gandalf Biały (Ian McKellen) wspierają Rohan w bitwie o Rogaty Gród, mającej odeprzeć najazd Isengardu. Członkowie rozbitej Drużyny Pierścienia rozumieją, że tylko tym sposobem mogą wspomóc Powiernika Pierścienia w jego misji.

cboot
opis użytkownika

Śmierć Boromira (Sean Bean) i upadek Gandalfa (Ian McKellen) w otchłanie Khazad-Dum przyniósł rozpad Drużyny Pierścienia. Podczas swej wędrówki bohaterowie podzieleni na trzy grupy starają się wykonać powierzone im zadanie. Wspólnie przeciwstawiają się potężnym siłom wroga rozciągającym się pomiędzy dwiema wieżami - Orthankiem w Isengradzie, gdzie czarodziej Saruman (Christopher Lee) wyhodował śmiertelnie groźną armię ok. 10 000 wojowników, a fortecą Saurona w Barad-Dur, w mrocznej krainie Mordor. Lecz Saruman nie wie, że powrócił nowy, Biały Czarodziej...

DemonW
opis użytkownika

Drużyna rozpadła się. Boromir (Sean Bean) nie żyje, Frodo Baggins (Elijah Wood) i Samwise Gamgee (Sean Astin) idą sami do Mordoru, aby wykonać zadanie i zniszczyć pierścień, Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) zostali złapani przez armię zła, a Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) dotarli do Rohanu, gdzie zaprzyjaźnili się z ludźmi, którzy pod wodzą króla Theodena (Bernard Hill) przygotowują się do wojny. Drużyna Pierścienia, mimo że podzielona, będzie musiała stawić czoła potężnym siłom wroga, rozciągającym się pomiędzy Dwiema Wieżami - Orthankiem w Isengardzie, gdzie czarownik Saruman (Christopher Lee) wyhodował śmiertelnie groźną armię 10000 wojowników, a fortecą Saurona w Barad-dur, głęboko w mrocznej krainie Mordoru...

tigrau
opis użytkownika

Ekranizacja drugiej części trylogii Tolkiena. Drużyna Pierścienia rozpada się. Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) wyruszają do Mordoru, by zniszczyć Pierścień. Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) zostają porwani przez gromadę orków. Aragorn (Viggo Mortensen), Gimli (John Rhys-Davies) i Legolas (Orlando Bloom) wyruszają na ich poszukiwanie. W nocy orkowie zostają rozgromieni przez Jeźdźców Rohanu, ale Pippinowi i Merry'emu udaje się uciec. Trafiają do tajemniczego lasu, w którym spotykają ogromne istoty przypominające drzewa. Tymczasem Aragorn, Legolas i Gimli spotykają Jeźdźców Rohanu, którzy opowiadają im o zajściach zeszłej nocy. Straciwszy nadzieję na odzyskanie przyjaciół, razem z nimi wyruszają do Rohanu...

bazinga
opis użytkownika

Kontynuacja kultowej trylogii Tolkiena. Drużyna się rozpadła. Gandalf (Ian McKellen) przepadł w Morii, Boromir (Sean Bean) nie żyje, Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) zostali porwani przez Uruk-Hai, a trzej łowcy - Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) - wyruszają w pościg, aby uwolnić przyjaciół z niewoli. Teraz przewodnikiem Froda (Elijah Wood) i Sama (Sean Astin) jest stwór Gollum (Andy Serkis), któremu nie wolno ufać. Z każdym krokiem zbliżają się do Mordoru, a Powiernik coraz silniej czuje, że Pierścień przejmuje nad nim kontrolę. Czy pomimo tylu trudności uda mu się wypełnić misję?

Eowina
opis użytkownika

Mrok gęstnieje nad światem. Po rozpadzie drużyny cel misji staje się coraz bardziej odległy. Frodo (Elijah Wood) i Sam (Sean Astin) wędrują samotnie do Mordoru. Na ich drodze staje jednak Gollum (Andy Serkis), dawny właściciel pierścienia. Gandalf (Ian McKellen) zwycięża Barloga, ale to dopiero początek jego zmagań z siłami zła. Pozostała część drużyny idąc tropem orków trafia do Fangornu, gdzie spotykają Gandalfa. Nadszedł czas, aby rozprawić się Sarumanem (Christopher Lee), który opętał władcę Rohanu, królestwa ludzi. Frodo i Sam prowadzeni przez Golluma, któremu Frodo darował życie, docierają do Czarnej Bramy. Tymczasem Merry (Dominic Monaghan) i Pippin (Billy Boyd) uciekają orkom i trafiają na Drzewca, starego Enta. Kiedy wszystko zaczyna się układać, Saruman, który stworzył potężną armię, postanawia zaatakować Rohańczyków. Rozpoczyna się bitwa, która może zadecydować o losie wyprawy - bitwa o Helmowy Jar.

Ove
opis użytkownika

Frodo (Elijah Wood) musi stawić czoło swojemu przeznaczeniu - doprowadzić do zniszczenia Pierścienia. Towarzyszy mu Sam (Sean Astin). Wspólnie zapuszczają się na wrogie terytoria, nie wiedząc początkowo, że śledzi ich Gollum (Andy Serkis). W końcu, schwytany, obiecuje poprowadzić ich pod Czarną Bramę Mordoru. Tymczasem Aragorn (Viggo Mortensen), Legolas (Orlando Bloom) i Gimli (John Rhys-Davies) docierają do Rohanu, którego król stał się ofiarą zaklęcia Sarumana (Christopher Lee). Gandalf Szary (Ian McKellen) powraca z krainy śmierci jako Gandalf Biały i uwalnia Theodena (Bernard Hill) spod czaru. W tym samym czasie Merry'emu (Dominic Monaghan) i Pippinowi (Billy Boyd) udaje się uciec z niewoli Uruk-hai. Wchodzą w głąb Fangornu - Prastarego Lasu, gdzie spotykają Drzewca (John Rhys-Davies) - najstarszego z Entów.
Członkowie Drużyny Pierścienia muszą stawić czoło niebezpieczeństwom. Najcięższa próba czeka ich w Helmowym Jarze. Zgotował im ją Saruman, który zawarł przymierze z Sauronem aby przejąć Pierścień i uzyskać najwyższą władzę. Do bitwy z Rohańczykami wystawił dziesięciotysięczną armię Uruk-hai.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Frodo i Samwise zmierzają do Mordoru. Gollum nalega, by wskazać im drogę. Czy ktoś tak opętany przez Pierścień może być godny zaufania? Czy Frodo, na którego Pierścień wywiera coraz większy wpływ, może ufać samemu sobie? W tym samym czasie Aragorn podąża w kierunku swego królewskiego przeznaczenia, gromadząc sojusznicze siły do walki, która musi wkrótce nastąpić. Reżyser Peter Jackson zrealizował drugą część trylogii, która z 6 nominacji do Nagrody Akademii zdobyła 2 statuetki, w tym za Najlepszy film. Wyprawa trwa. Tak jak zadziwiające, pełne splendoru widowisko.

opis dystrybutora dvd

Drużyna Pierścienia uległa rozproszeniu: Boromir nie żyje, Merry i Pippin dostali się do niewoli, a Aragorn, Legolas i Gimli znaleźli nowych sprzymierzeńców. Mimo tych przeszkód, wyprawa nadal trwa. Dzielny hobbit Frodo Baggins i jego wierny sługa Samwise Gamgee samotnie podążają w stronę Mordoru, aby tam - w wulkanicznym ogniu Góry Przeznaczenia - dopełnił się los magicznego klejnotu.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones