PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 375
ocen
8,3 10 1 508375
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Witam.
Zastawialiście się kiedyś, dlaczego drzewiec powiedział do hobbitów, podczas wizyty w Fangornie, że jedynym czarodziejem, który troszczy się o lasy jest Gandalf? A co z Radagastem? Drzewiec przecież na pewno go znał.

użytkownik usunięty
OjciecNieChrzestny

Nie powiedział, że Gandalf jest jedynym.

ocenił(a) film na 10

Przekład Marii Skibniewskiej, najlepszy w Polsce. Tak właśnie powiedział.

użytkownik usunięty
OjciecNieChrzestny

Może cytat w takim razie?

ocenił(a) film na 9
OjciecNieChrzestny

Może Drzewiec jednak nie znał Radagasta? W końcu Brązowy Czarodziej mieszkał w okolicach Mrocznej Puszczy (Rhosgobel), a Drzewiec w lesie Fangorn.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Myślę, że to mało prawdopodobne. Zwróc uwagę na to, że Entowie wcześniej wciąż podróżowali po śródziemiu, nie tkwili cały czas w Fangornie- cała ta bajka z zaginionymi żonami itp.. Chociaż, cóż...aktualnie nie miał pojęcia co się dzieje na świecie i pamięc nie ta, co kiedyś. Może to i prawda, ale jakieś to zbyt naciągane :d.

OjciecNieChrzestny

Wydaję mi się, że Radagast - no oczywiście był skumany z naturą, ale głównie opiekował się zwierzętami.

ocenił(a) film na 8
darinao3

Ja bym też na to stawiała.

OjciecNieChrzestny

przewróciło się w głowie od tego przeciętnego hobbita

ocenił(a) film na 10
PanLeszek_2

Panie Leszku, my tu mówiliśmy o książce, nie adaptacji filmowej, która jak wiadomo nie jest jakaś szczególnie wierna.
Jeśli mowa zaś o Hobbicie, to jest to genialna książka fantasy dla młodszego odbiorcy. Wyobrażasz Pan sobie olbrzyma pokroju LOTR'a czytanego jako lektura w 4(?) podstawówki? Hobbit nie przytłacza ilością informacji i zagmatwań fabularnych, przez co ładnie i gładko wprowadza czytelnika w świat fantastyki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones