PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31451}

Władca Pierścieni: Dwie wieże

The Lord of the Rings: The Two Towers
8,3 508 401
ocen
8,3 10 1 508401
8,1 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Dwie wieże
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Dwie wieże

Trampki

ocenił(a) film na 7

Nie doszukałem się tego w ciekawostkach, więc sam zamieszczę taką fotkę :D Gandalf w trampkach !!

http://img693.imageshack.us/img693/7011/trampkij.jpg

ocenił(a) film na 10
Grzesiubb

Pfff... przecież to nie są trampki! Przyjrzyj się uważniej.
Poza tym taki element jest niewidoczny dla normalnego widza i wątpię aby ktoś to zauważył. Musiałby klatka po klatce patrzeć.

ocenił(a) film na 7
LordAngmar

pewnie masz racje, bo jak obejrzałem 3 to miał identyczne buty, tylko że już nie wyglądały jak trampki, z tej perspektywy tak mi wyglądały. No i nie klatka po klatce to znalazłem ale z dobre 5 sekund obrazu jest takie.

ocenił(a) film na 9
Grzesiubb

oj tam ,, :))

koral44

JA bym to nazwał białymi GLANAMI xD.

ocenił(a) film na 8
Gotrek09

Żarty żartami, a Tolkien wyraźnie pisze w pierwszej części, że Gandalf ciężkie buty nosił. Tylko czarne.

ocenił(a) film na 8
Grzesiubb

Dziś na maratonie Władcy też to zauważyłem, ale w reżyserskiej wersji Powrotu Króla.

Jest to świetnie widoczne w scenie koronacji Aragorna - Gandalf Biały stoi na schodkach (ujęcie jest od dołu) a jego na nogach błyszczą śnieżnobiałe trampki ponad kostkę - genialne :D

ocenił(a) film na 10
timmyk

To nie są trampki! o.O

Wysokie skórzane, wiązane buty. W każdym razie to nie żaden błąd jak pojawiające się w niektórych filmach zegarki itp. Te buty po prostu zostały tak zaprojektowane i są częścią kostiumu Gandalfa Białego.

ocenił(a) film na 8
Mariusz1990

No tak, to oczywiste że zostały tak zaprojektowane - są w końcu doskonale białe. I łudząco przypominają współczesne obuwie sportowe.

Myślę, że zrobiono tak ze względu na wygodę Iana McKellena, w końcu ma swoje lata, a w takich butach łatwiej chodzić niż w butach o średniowiecznym kroju. Swoją drogą Mariuszu - czy trafiłeś może na jakieś concept-arty z projektem stroju Gandalfa Białego?

ocenił(a) film na 10
timmyk

Na płytach z rozszerzonymi wersjami filmów są materiały dodatkowe dotyczące kostiumów. poza tym... Śródziemie to nie średniowiecze i nie można odnosić Trzeciej Ery do którejś z naszych epok bo to bez sensu. Owszem są podobieństwa, ale nie popadajmy w dziwne skrajności. Poza tym wiązane, wysokie buty to nie jest wymysł naszych czasów.

ocenił(a) film na 9
timmyk

tak się składa, że dość często pomykam w bucikach o średniowiecznym kroju (i mam do czynienia z mężczyznami, którzy to robią) i jeśli są zrobione dobrze, to chodzenie w nich nie różni się prawie wcale w kwestii wygody

ocenił(a) film na 8
Grzesiubb

http://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=zpgDoX9j3xc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones