PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11841}

Władca Pierścieni: Powrót króla

The Lord of the Rings: The Return of the King
8,4 528 053
oceny
8,4 10 1 528053
8,0 41
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Powrót króla
powrót do forum filmu Władca Pierścieni: Powrót króla

Nowa część?

ocenił(a) film na 10

Czy wiadomo coś o jakieś nowej częśći w uniwersum Śródziemia?
Hobbit skończony, może i książki też się skończyły, ale według mnie Jackson mógłby spokojnie stworzyć osobne opowiadanie, bo to co zrobił jest świetne. Gdzieś coś kiedyś mi przemknęło o przygodach syna Aragorna, ale nie pamiętam o co tam chodziło.

ocenił(a) film na 10
HyHYyHY

Nie prawda! Książki się nie skończyły. Mam nadzieję że zostanie nakręcony Silmarillion, który opowiada o tym jak powstała cała ta kraina Tolkiena, mitologia, historie wielkich Elfów, oraz pierścieni władzy. Chociaż było by to duuuuże wyzwanie i po średnim hobbicie, ekranizacja mogła by nie wyglądać zbyt dobrze.

użytkownik usunięty
raser

oooo nie tylko nie Silmarillion !!! bo zniszczą to jak Hobbita

ocenił(a) film na 10

Sillmarilion opowiada za dużo historii. Musieliby skupić się na kilku z nich i dopiero wtedy kombinować,co z tego zrobić. Zamiast tego,mogliby zekranizować Dzieci Hurina: dzieło nie gorsze od Silmarilionu a opowiedziane konkretnie od A do Z

ocenił(a) film na 10
raser

Zawsze jest nadzieja,ze jednak by im wyszło :) Przecież trzy części władcy pierścieni to same arcydzieła. Podsumowując: 6 filmów,3 arcydzieła,3 średniaki. wychodzi na to,że co druga ekranizacja to arcydzieło. To daje 50% szans na powstanie legendarnego dzieła. Warto zaryzykować. Wiem,jak jak pokręcona jest ta moja argumentacja,ale.....w kazdym szaleństwie jest odrobina geniuszu :D

ocenił(a) film na 10
HyHYyHY

Nie zanosi się by cokolwiek związanego ze Śródziemiem jeszcze powstało. Brak praw do przenoszenia na ekran innych powieści. Jedni się radują, inni gniewają :)

ocenił(a) film na 10
Julia_20

Gdyby naprawdę im zależało,wykupiliby takie prawa. To tylko kwestia ceny

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

To nie zależy tylko od ich widzimisia ale w głównej mierze od Christophera Tolkiena który sprawuje pieczę nad spuścizną ojca. On tych filmów nie cierpi, więc małe szanse, że zgodzi się na "bezczeszczenie" kolejnych książek.

ocenił(a) film na 10
Julia_20

A on jest jakiś dziwny. Przez tyle czasu i i z taki trudem kompletował notatki ojca,aby posklejać wszystko do jednej kupy w jedną,spójną całość,dzięki czemu wogóle mogł powstać Silmarillion,by teraz olać wszystkie ewentualne ekranizacje. Co z tego,że zbeszcześciliby dzieło ojca. Ważne,że zarobiłby kupę kasy. Jeżeli nawet mu na niej zależy,to mógłby to zrobić prztynajmniej dla swojej rodziny. Przecież sprzedając takie prawa mógłby zarobić fortunę,ustawiając tym samym kilka pokoleń Tolkienów i zapewniając im godziwy byt na długie lata. Czyż nie tego chciałby J.R.R Tolkien ????

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Dla syna Tolkiena dzieła jego ojca mają zbyt dużą wartość, Silmarillion praktycznie on sam złożył w całość i nie dlatego by można było zrobić z tego ekranizację, ale po prostu dla miłośników Śródziemia jako kolejną książkę. Co by pomyślał sam Tolkien tego się nie dowiemy, choć nie uważam że np. filmowym LotRem byłby jakoś bardzo zawiedziony...

"Co z tego,że zbeszcześciliby dzieło ojca. Ważne,że zarobiłby kupę kasy."
Materialista tak powie, że wszystko jest na sprzedaż.

ocenił(a) film na 10
Julia_20

Takie czasy i taki Świat. Gdybym ja był synem legendarnego Tolkiena i miał możliwośc sprzedaży praw do ekranizacji za kilka milionów martwych prezydentów,które ustawiłby moje dzieci i wnuki na długieee lata,to nie wahałbym się ani chwili. Liczą się żywi a nie martwi

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

to leć powiedz to Christopherowi :p

ocenił(a) film na 10
Julia_20

He he :) Właśnie dlatego mówię,że jest dziwny :)

Gladiator1000

To właśnie przez takie podejście Hobbit nie jest już arcydziełem na miarę Władcy. Gdy się pieniądze uważa za najważniejsze tak to się potem kończy.

Nie dziwię się Christopherowi że broni tych praw. To dzieło życia jego ojca, w którym sam miał udział. Przez zwykły szacunek do niego i jego dzieła, stawia to wyżej niż pieniądze.
Zresztą sam Chris ma już swoje lata i na starość większe bogactwo nie jest mu zapewne potrzebne, a po Władcy i Hobbicie rodzina na pewno jest już ustawiona.

Naprawdę mam do tego człowieka nie mały szacunek za takie podejście do sprawy i cieszę się że są jeszcze ludzie którzy prawdziwą wartość cenią nad tą materialną.

Choć nie powiem że nie chciałabym kolejnych filmów ze Śródziemia. Bardzo bym chciała.
O ile wyszły by jak Władca (bo tu nie sądzę żeby Tolkien w grobie się zbytnio przewracał). Patrząc jednak na aktualny 'postęp' w Tolkienowskich ekranizacjach, mamy coraz to gorsze efekty. Właśnie przez 'twoje' patrzenie na pieniądze. Jeśli pozostałe dzieła miałyby być przez to zepsute, to może dobrze że nigdy nie powstaną.

A argument "Takie czasy i taki Świat" jest absolutnie nie na miejscu. Właśnie przez takie podejście jest taki świat. Może jeden Tolkien go nie zmieni, ale to już krok w dobrą stronę.
Na koniec opatrzę ten cytat "Gdybym ja był synem legendarnego Tolkiena..."
w, chwała Bogu że nie jesteś. >Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
asa111

He he no ale Swiat nigdy się nie zmieni :) Nie ma się co oszukiwać,życie to nie baśń. Fajnie,że w dzisiejszych czasach są jeszcze idealiści,ale jest was za mało,aby cokolwiek zmienić. Niestety...Po za tym uważam,że fani za bardzo traktują tę sprawę osobiście. Przecież to tylko ekranizacja. I nic więcej. Co z tego,że ewentualnie wyszłaby słaba ? Przecież gdyby nawet zrobili rekordowego gniota,to kto o zdrowych zmysłach powiedziałby,że ksiązka J.R.R jest równie nieatrakcyjna co Doda be z tapety ? Ludzie mówiliby,że arcydzieło literackie wielkiego mistrza zostało fatalnie zeakranizowane. I to wszystko. Więc skąd ta podnieta ? :) I teraz,moim zdaniem,otwiera się nowa perspektywa w omawianej przez nas kwestii. Skoro nikt nigdy nie podważyłby geniuszu Tolkiena,to czemu by nie zarobić na tym kupy kasy ? Hm ? Dobre,nie ? :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
HyHYyHY

Istnieje możliwość nakręcenia filmu o Upadku Numenoru, który opisany jest w Dodatkach do "Władcy Pierścieni". Powstał nawet scenariusz, napisany przez norweskiego lingwistę tolkienowskiego, Helge'a K. Fauskangera.
http://www.elendilion.pl/2013/01/08/dalszych-tolkienowskich-ekranizacji-nie-bedz ie/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones