1 godz. 41 min.
5,5 940
ocen
5,5 10 940
1 128
chce zobaczyć
3,6 5
ocen krytyków
{"rate":3.6,"count":5}
{"type":"film","id":807111,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/W%C5%82adcy+przyg%C3%B3d.+St%C4%85d+do+Oblivio-2019-807111/tv","text":"W TV"}]}

Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

opis dystrybutora kino

Dwójka nastolatków - Franek i Izka - wybijają dziurę do innego świata i przez przypadek ściągają rockandrollowca Eddiego - zbiega z tajemniczej krainy Oblivio. Polują na niego bezwzględni Łowcy Głów. Franek z Izką chcą go uratować. Muszą znaleźć sposób, by wysłać Eddiego z powrotem, zanim Łowcy złapią go i ukażą za ucieczkę.

opis festiwalowy