Film

Sneakers

1992 2 godz. 6 min.
6,8 5 970
ocen
6,8 10 5970
2 679
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"9628","linkUrl":"/film/W%C5%82amywacze-1992-9628","alt":"Włamywacze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/96/28/9628/7210794_1.2.jpg"}
Grupa złodziei zostaje wynajęta przez agentów federalnych, by wykraść cenne urządzenie, które umożliwia włamanie do każdego systemu komputerowego. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ekspert w dziedzinie komputerów Martin Bishop (Robert Redford) przewodzi grupie hakerów - jest wśród nich były pracownik CIA (Sidney Poitier), spec od elektroniki (Dan Aykroyd), młody geniusz (River Phoenix) oraz niewidomy dźwiękowiec (David Strathairn) - którzy pracują przy testowaniu systemów bezpieczeństwa. Przeszłość Bishopa zaczynaEkspert w dziedzinie komputerów Martin Bishop (Robert Redford) przewodzi grupie hakerów - jest wśród nich były pracownik CIA (Sidney Poitier), spec od elektroniki (Dan Aykroyd), młody geniusz (River Phoenix) oraz niewidomy dźwiękowiec (David Strathairn) - którzy pracują przy testowaniu systemów bezpieczeństwa. Przeszłość Bishopa zaczyna go prześladować, gdy rządowi agenci szantażują "sneakersów" aby wzięli udział w tajnej operacji wytropienia nieuchwytnej czarnej skrzynki. Wraz ze swoją byłą dziewczyną (Mary McDonnell), Bishop i jego zespół odnajdują skrzynkę i dokonują oszałamiającego odkrycia - dzięki temu urządzeniu można włamać się do każdego systemu komputerowego na świecie.

boxoffice
$105 232 691 na świecie
$51 432 691 w USA
$53 800 000 poza USA
studio
Universal Pictures
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Sneakers
inne tytuły
Włamywacze Polska
Więcej...
Reżyser Phil Alden Robinson odbywał niegdyś praktyki w stacji telewizyjnej WRGB w Niskayuna, w Nowym Jorku. W ramach drobnej przysługi, były prowadzący wiadomości w tej stacji, Ernie Tetrault, został zaangażowany do filmu, gdzie również prowadzi kanał informacyjny.
James Craven figuruje w napisach końcowych jako 'Agent FBI'. Tymczasem bohater przez niego grany w filmie przedstawia się jako Agent specjalny Bestrop. Juel Bestrop koordynował proces castingu do filmu "Sneakers".
Kiedy Liz i Werner Brandes jedzą kolację w restauracji Little Japan jest późny wieczór. W jednym z ujęć za oknem zaczyna się jednak przejaśniać, w następnym zaś znów jest ciemno.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych