PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=311861}
7,0 19 567
ocen
7,0 10 1 19567
Wściekłe pięści Węża
powrót do forum filmu Wściekłe pięści Węża

Jest w tym filmie coś, co odróżnia go od dziesiątków innych amatorskich produkcji parodiujących kino akcji. "Męskie kino" - filmy akcji, thrillery, westerny - nie pozwalają mi się mimo wszystko w pełni zrelaksować, nie wciągają aż tak bardzo w swój świat. Natomiast ten film przez swoją kompletną absurdalność oraz całkowicie bezwstydną i rozmyślną badziewność i bezguście pozwala mi i moim znajomym uzyskać pewien dystans do życia - i przez to jest znakomitą rozrywką. Oglądając go uświadamiam sobie z całą mocą, że życia nie można brać w 100% na serio, bo człowiek oszalałby ze stresu i zmartwień. W dzieciństwie marzyłem z kolegami o tym, że jestem superbohaterem - policjantem lub najemnikiem - który daje wycisk złym ludziom. Ale nasze przygody, brane z amerykańskich czy hongkońskich filmów - umieszczaliśmy w scenerii naszego osiedla czy małych miasteczek, do których jeździliśmy do rodziny na wakacje. Czasem nawet pożyczaliśmy od kogoś kamerę wideo i kręciliśmy kilkunastominutowe filmy o przygodach 12-letnich policjantów i gangsterów. I ten film to jest właśnie to - pojedynki karate z nieudolną choreografią, bary i domy w żenującym stylu lat 90, nietrzymające się kupy fabuły złożone z klisz i stereotypów. Kiedy oglądam ten film, przypomina mi się dzieciństwo. Może dlatego tak go lubię.
Jedno tylko mnie zastanawia. Bardzo mało jest kobiet, które "czują" ten film. Czy jest w nim coś takiego, czego większość kobiet "nie chwyta", czy też jest on tak głupi a jednocześnie odległy od ich gustów, że są one ponad to?

ocenił(a) film na 9
marek_misiak

Według mnie twórczość Walaszka jest trochę buntem przeciwko temu całemu ekstremalnie badziewnemu otoczeniu lat 90 tych. Paskudne blokowiska, ultra - tandetne filmy w TV, beznadzieja, marazm, stare i rozpadające się auta itd.

Ale oczywiście też parodia filmów akcji, super męskich bohaterów. Pozwala złapać dystans, też tak mam ;-) uwielbiam twórczość tej ekipy.

Kiedyś uznawałem ich trochę za polskiego Monty Pythona... teraz myślę, że to coś innego, jedynego w swoim rodzaju.

Mają też niesamowity talent do wychwytywania różnych absurdów codzienności, głupich tekstów, śmiesznych sytuacji.

Moja dziewczyna też ich nie cierpi... dlaczego... w sumie nie wiem ;-)

aa2xa

Jeśli chcesz polskiego Monty Pythona to polecam "kuchnie pełna niespodzianek", można znaleźć na yt. Są to skecze zawarte w programie"za chwilę dalszy ciąg programu", lecz w moje serce trafiła najbardziej kuchnia...

ocenił(a) film na 9
shizeR7

Oczywiście znam i tez jestem wielkim fanem!!!!

Maja tez świetne skecze wspolnie z Mannem i Materna jako ZDCP

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones