PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1044}

Wściekły Byk

Raging Bull
7,8 64 490
ocen
7,8 10 1 64490
8,4 32
oceny krytyków
Wściekły Byk
powrót do forum filmu Wściekły Byk

Trochę rozczarowany

ocenił(a) film na 7

We Wściekłym byku tylko Robert De Niro tak naprawdę mi się podobał oraz sceny na ringu. Cała reszta nawet nie wychodzi poza przeciętność. Nie rozumiem tych wszystkich zachwytów nad tym filmem. Scena poznania Jake'a La Motty z Vickie, a następnie sceny w jego domu, były tak banalnie nakręcone, z tak płytkimi dialogami, że przez chwilę zastanawiałem się czy nie pomyliłem filmy. 7/10

lew890

La Motta to zwierze a Vickie była młodziutką nieśmiałą osóbką ,gadka im się nie kleiła .Dla mnie ta scena była dobra , bardzo prawdziwa.Raczej nie wyobrażam sobie prymitywa La Motty jako inteligentnego żigolaka. Oboje byli nie pewni ,La Motta miał żonę i bał się odrzucenia wiedział z kim ta młoda dziewczyna się prowadza z "grubymi rybami",chciał wyrwać ją na samochód i kasę by nie ustępować jej wcześniejszemu towarzystwu.

lotr_2

jak dla mnie film jest świetny 10/10 jeden z moich 10 ulubionych -prawdziwy popis aktorstwa De Niro i reżyserskiego geniuszu Scorsese

ocenił(a) film na 9
lotr_2

Spory błąd w pewnej scenie. Jak pewnie niektórzy zauważyli w scenie przed walką wychodzi do ringu bez rękawic, bodajże jeszcze wita się z przeciwnikem bez rękawic a po gongu nagle pojawiają mu się rękawice. Spore niedopatrzenie ze strony reżysera

ocenił(a) film na 8
lew890

A dla mnie dialogi i gra aktorska świetne.

Za to mam zupełnie odmienne zdanie jeśli chodzi o sceny na ringu. Dostrzegłem wiele powtarzających się niedociągnięć a mianowicie za szybko rękę zatrzymywali przed "trafianiem" - w efekcie wyglądało to tak sztucznie niczym walki Aikido ;P - zadany cios bez kontaktu z przeciwnikiem.

Jak ktoś nie wie o co chodzi to polecam choćby pierwszą walkę w filmie i te dwa pierwsze ciosy Jimiego Rigsa po słowach komentatora "runda 10. i ostatnia" hehe - szkoda bo sporo ten film stracił w moich oczach przez takie buble.

ocenił(a) film na 6
lew890


podobnie czuje lekki niedosyt
i podobnie nie rozumnie az tak duzego zachwytu tym filmem

ocenił(a) film na 8
lew890

W pełni się zgadzam. Pod koniec zacząłem przewijać co nudniejsze sceny pozaringowe.
Film był biograficzny - o żyjącym człowieku z nieco patologicznym życiem rodzinnym. Poza karierą trzeba było pokazać zmianę osobowości. Kto wie co ją spowodowało? Może związki z kobietami, może kontakty z bratem, mafia, potrzaskany łeb? Może jednak czasem myślał, może był religijny? Tego nie wiemy. W filmie oparto sie na autobiografii La Moty, której nie czytałem. Zamknięty, gburowaty facet autopsychoanalizą raczej się nie zajmował.
Zakładam, że pokazano znane powszechnie "sercowe" perypetie, do których sie przyznał i w efekcie pół filmu pokazywano w szczegółach, jak kłócił się z żoną, zostawił ją dla nieletniej, którą poślubił, a ona kiedy dorosła i zmądrzała zaczęła go traktować, tak jak na to zasługiwał. Zwyczajnie spaprane życie jakich wokół mnóstwo i po co to kręcić?

ocenił(a) film na 7
lew890

a i ja również jestem rozczarowany filmem. największym minusem jest to, że nie ma tu scen, czy też dialogów, które zapadałyby na dłużej w pamięci

kryslav

o mój boże koszmar z ulicy wiązów oceniłeś 10/10 a Byka na 7/10 gratuluje.

ocenił(a) film na 7
kondi143

tak, a Ocean's 13 na 5, a Między piekłem a niebem na 8.
o mój boże oceniłeś Oszukać przeznaczenie na 3, a Iron Man na 3, też mogę napisać.
i co z tego, że oceniłem koszmar... na 10, masz coś do tego? widocznie zasłużył, a Wściekły byk nie zasłużył

ocenił(a) film na 7
kryslav

Ta miałki horror zasłużył na miano arcydzieła, trochę przesada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones