PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374634}

W Dolinie Elah

In the Valley of Elah
7,1 22 449
ocen
7,1 10 1 22449
7,7 6
ocen krytyków
W Dolinie Elah
powrót do forum filmu W Dolinie Elah

dlaczego mike został zabity ? czemu ojciec nie zareagował jak penning przyznał się do winy ?

ocenił(a) film na 7
nina05

ja też nie do końca rozumiem, dlaczego (ostatecznie) Mike został zabity. Ale chyba wychodzi na to, że tak własnie ma być. Że to była bezsensowna śmierć, która była efektem bezsensownej wojny a raczej szkód, które poczyniła ona w głowach żołnierzy.

ocenił(a) film na 7
Tytu

nie rozumiem to źle powiedziane. Właśnie rozumiem - dlatego, że dla kompanów Mike'a to był odruch, coś naturalnego - w końcu nie byli to ci sami ludzie, co przed wyjazdem, przed Irakiem - stali się okrutni, bezwzględni.

Co do tego, dlaczego ojciec nie zareagował.. Myślę, że to odbyło się na zasadzie szkoku (boże, co się stało z tymi ludźmi, boże kim jest mój syn etc). A smaczek w postaci "zgłodnieliśmy, więc poszliśmy na kurczaki tuż po zadźganiu pana syna", tylko utwierdził ojca w przekonaniu, że tu już nie można nikomu pomóc. I chyba dodatkowo go "dobił".

użytkownik usunięty
Tytu

Tak zgadzam się. a poza tym to jak miał ojciec zareagować rzucić się na niego? Zresztą ten film skupiał się na okrucieństwu wojny i jak to wpływa na ludzie a nie na zemście za syna. Film dobry i + za Tommy Lee Jones(a)

ocenił(a) film na 8
Tytu

Dlatego też wymowne jest wywieszenie przez niego flagi do góry nogami co oznacza SOS. Trzeba pomóc temu krajowymi, temu systemowi.

ocenił(a) film na 9
nina05

Tommy tak zajebiście zagrał wyrazem ból i rozpacz że jakakolwiek agresja byłaby zbędna . On już był na tym etapie by poznać prawde , nic więcej . W ogóle Tommy zagrał w tym filmie zajebiście bez zbędnej ekspresji . Szkoda że bez oscara .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones