PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=521206}

W ciemność. Star Trek

Star Trek Into Darkness
7,1 84 931
ocen
7,1 10 1 84931
6,1 16
ocen krytyków
W ciemność. Star Trek
powrót do forum filmu W ciemność. Star Trek

Khan

ocenił(a) film na 8

Mógłby ktoś dokładnie objaśnić o co chodzi z tym Khanem? Jestem fanem ST ale dopiero od TNG
bo nie trawię efektów z lat 60. Z tego co wyczytałem na ang. Wiki to był on jakąś modyfikacją
genetyczną z wojen eugenicznych prowadzonych niby w latach 90tych (co jak już wiemy nie może
być prawdą, bo w najnowszym serialu ST Enterprise przesunięto te wojny na środek XXI wieku z
racji tego że lata 90te już są dawno za nami). A więc, kim jest Khan? Dlaczego Kirk zachowuje się
jakby go widział po raz 1wszy skoro wielokrotnie już z nim walczył w serialu i filmie (wytłumaczeniem
może być tylko to że to jeszcze się nie wydarzyło).

Sheppard25

Przecież dwa najnowsze Star Treki to inna linia czasowa, inna rzeczywistośc. Miałeś to dokładnie wytłumaczone w pierwszym Star Treku reżyserowanym przez Abramsa.

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

Faktycznie doczytałem że to alternatywna linia czasowa. Pierwszego ST dawno oglądałem i pewnie dlatego że był trochę słaby zapomniałem o tym ;] Thx.

PS. Alternatywne rzeczywistości / podróże w czasie / Q w ST nie powinny mieć miejsca :(

Sheppard25

Moim zdaniem to był bardzo dobry zabieg, żeby zachowac oryginalne postacie, ale jednocześnie żeby fani Star Treka nie musieli tego traktowac jako dosłowny remake. Takie rozwiązanie jest dobre zarówno dla nowego widza jak i fana starych filmów. Dzięki Abramsowi zapoznałem się ze starszymi filmami.

Polecam ci jeszcze raz obejrzec jedynkę (z roku 2009), mnie po ponownym obejrzeniu spodobała się dużo bardziej.

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

Na pewno obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones