W dół kolorowym wzgórzem

2004 1 godz. 54 min.
6,4 1 631
ocen
6,4 10 1631
717
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"type":"film","id":120874,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/W+d%C3%B3%C5%82+kolorowym+wzg%C3%B3rzem-2004-120874/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu W dół kolorowym wzgórzem
  • Dlatego o dziwo, gdyż z pozoru nic się tam nie działo, ale jednak jakaś dziwna moc sprawiała, że nie mogłem oderwać wzroku od ekranu. Na pewno oglądać powinno się tylko w dużym skupieniu, bo inaczej wiele sensu zawartego w tym filmie nam umknie.

  • guliver_filmweb ocenił(a) ten film na: 7

    Kucharz Podbijam temat sprzed 10 lat, ale miałem podobne odczucia. Film dobrze się ogląda, choć przez długi czas akcja jakby stała w miejscu. Jarek sprzedaje dom i ziemię, Agata chce z nim wyjechać do Warszawy i nie wraca do Ryśka, ten jest zły z obydwu powodów; to wszystko dzieje się w początkowej części filmu i później przez długi czas obraz nie ulega większej zmianie; oni tylko gadają i wyciągają swoje pretensje i "brudy".
    Poza tym dziwni jacyś ci bohaterowie; bracia najpierw wręcz się nienawidzą, później nagle teksty: "kocham cię brachu", choć tak jak napisałem wyżej, ogólna sytuacja w filmie nie uległa zmianie.

  • Ewiatko ocenił(a) ten film na: 7

    guliver_filmweb Nie sądzę, aby bracia byli dziwni, zwykle rodzeństwo ma jakieś do siebie pretensje, jakieś żale, trudno żeby Rysiek nie miał pretensji, wraca z więzienia t a k naprawdę nie mając do czego, do kogo. Załatwili sprawę po męsku, a to że mimo, to są sobie bliscy i sie kochają, to tylko chwalebne, że nie znienawidzili się, a mogli po takich ciężkich przeżyciach.