Life Is a Dream in Cinema: Pola Negri

1 godz. 29 min.
7,0 92
oceny
7,0 10 92
152
chce zobaczyć
{"type":"film","id":346952,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Life+Is+a+Dream+in+Cinema%3A+Pola+Negri-2006-346952/tv","text":"W TV"}]}

Przed wampami srebrnego ekranu, takimi jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich była Pola Negri. W roku 1922, na zaproszenie Jessego Lasky z Paramount Pictures, kobieta udała się do USA, gdzie jako pierwsza europejska aktorka zrobiła prawdziwą filmową karierę. Dokument oparty na rzetelnych badaniach życia i pracy Negri, zawiera wiele wywiadów z bliskimi jej osobami oraz z tymi, którzy ją znali albo interesowali się jej osiągnięciami; są to między innymi Hayley Mills, Eli Wallach, Jeanine Basinger. Obraz wzbogacony jest również fragmentami filmów samej aktorki.

rogermortimer
opis użytkownika

Co to znaczy być gwiazdą? Dlaczego niektórzy aktorzy stają się gwiazdami, a ich legenda trwa długo po ich śmierci? Ten film odpowiada na te pytania, przyglądając się dokładnie życiu i twórczości legendarnej aktorki Poli Negri. Była ona pierwszą europejską gwiazdą, która podbiła publiczność amerykańską, torując drogę Grecie Garbo i Marlenie Dietrich. A jednak dzisiaj niewielu zna wspaniałe dokonania aktorki czy dramatyczne wydarzenia w jej życiu takie jak zaręczyny z Charlie Chaplinem czy wielki romans z Rudolphem Valentino. W tym filmie, opartym na badaniach biograficznych życia Poli Negri występują ludzie, którzy ją znali i mieli okazję z nią pracować, m.in. nagrodzona Oskarem aktorka Hayley Mills, aktor Eli Wallach, historyk filmu Jeanine Basinger, producent Paramountu A.C. Lyles. Ten długo oczekiwany dokument zawiera fragmenty filmów z Polą Negri, uzmysławiając jej nadzwyczajny talent od filmów niemych po film dźwiękowy, od czarno białej taśmy po kolorową.

opis festiwalowy