Film

Vegas Vacation

1997 1 godz. 33 min.
6,7 18 612
ocen
6,7 10 18612
1 652
chce zobaczyć
{"id":"11499","linkUrl":"/film/W+krzywym+zwierciadle%3A+Wakacje+w+Vegas-1997-11499","alt":"W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/99/11499/7431232.2.jpg"}
Clark Griswold otrzymuje dużą premię. Z tej okazji postanawia zabrać rodzinę na wakacje do Las Vegas.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Clark Griswold (Chevy Chase) otrzymuje podwyżkę za wynalezienie wiecznotrwałej żywności i postanawia zabrać swoją rodzinę do bajecznego Las Vegas. Po pechowym locie Griswoldowie docierają do hotelu Mirage. Clark okazuje się być nieustępliwym hazardzistą i przegra wszystkie pieniądze w kasynie. W Ellen (Beverly D'Angelo) zakochuje sięClark Griswold (Chevy Chase) otrzymuje podwyżkę za wynalezienie wiecznotrwałej żywności i postanawia zabrać swoją rodzinę do bajecznego Las Vegas. Po pechowym locie Griswoldowie docierają do hotelu Mirage. Clark okazuje się być nieustępliwym hazardzistą i przegra wszystkie pieniądze w kasynie. W Ellen (Beverly D'Angelo) zakochuje się artysta estradowy Wayne Newton. Audrey (Marisol Nichols) rozpoczyna karierę tancerki go-go w klubach, a Rusty (Ethan Embry) zaprzyjaźnia się z wpływowymi ludźmi. Wspólna przyszłość rodziny wisi na włosku.

boxoffice
$37 400 360 na świecie
$36 400 360 w USA
$1 000 000 poza USA
na podstawie
Elisa Bell (materiały do scenariusza, historia) / Bob Ducsay (materiały do scenariusza, historia)
studio
Jerry Weintraub Productions / Warner Bros.
data produkcji
1997
tytuł oryg.
Vegas Vacation
inne tytuły
Wakacje w Las Vegas Polska
W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas Polska
National Lampoon's Las Vegas Vacation (tytuł roboczy) USA
National Lampoon's Vegas Vacation (pełny tytuł) USA
Więcej...
Gdy Rusty wygrywa swoje pierwsze auto, wrzuca do automatu jedną monetę. Jednak aby wygrać samochód należy wrzucić o dwie monety więcej.
Gdy Clark przebywa na scenie razem z Siegfried'em i Roy'em, możemy zaobserwować jak jego mowa nie ma synchronizacji z ruchem warg.
Kiedy Ellen jedzie taksówką do posiadłości Newtona, na drzwiach samochodu możemy dostrzec odbicie osoby z ekipy realizacyjnej.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • to już se ne vrati...niestety....

  paulik37 ocenił(a) film na 7

  jedno słowo: rozczarowanie. Niestety ta część jest najsłabsza z całej opowieści o perypetiach Griswoldów. Pomysł był ciekawy, ale humor już nie ten, i sam Clark Griswold już nie ten co dawniej. Nie ma tej atmosfery, nie ma tej gry, nie ma tej lekkości...szkoda...

 • Już

  LucasLang ocenił(a) film na 7

  nie tak zabawnie jak w poprzednich częściach, ale mimo słabszego humoru całość ogląda się dobrze, rodzinka Griswoldów nadal szaleje :)

 • Bardzo Dobry

  BDZ64 ocenił(a) film na 8

  Film jak dla mnie bardzo dobry. chociaż już nie ma takiego klimatu jak poprzednich częściach ale ta cześć też jest świetna.

  2
  • W zasadzie było dobrze aż do ostatnich 20 minut

   użytkownik usunięty

   Widać było już wcześniej, że część wymuszona, ale jakoś dawała radę. Niestety, jakieś 20 minut przed końcem Griswoldowie nagle zaczęli prawić sobie te typowe dla lat 90 obciachowe banały o byciu razem, zupełnie nie po swojemu. A potem była jeszcze taka dość żenująca scena ... więcej

  • szok śmiechu dobra komedia

   Chucky_Tbg ocenił(a) film na 10

   można się uśmiać i to nieźle co też ostatnio zrobiłem

   1