Beverly D'Angelo I

Beverly Heather D'Angelo

7,5
4 817 ocen gry aktorskiej
Beverly D'Angelo I
Aktorka filmowa i telewizyjna, Beverly D'Angelo, przyszła na świat 15 listopada 1951 roku w Columbus (Ohio, USA). Jej rodzina związana była z show biznesem. Beverly w dzieciństwie chciała zostać piosenkarką. Studiowała sztuki wizualne i była dewizową studentką we Włoszech. W połowie lat 70. została zatrudniona w Hanna-Barbera Studios jako rysowniczka. Niedługo potem dołączyła do zespołu rockowego "Elephant". W roku 1976 zaproponowano jej rolę w mini serialu "Captains and the Kings", którą Beverly przyjęła. Jednak nie traktowała tego jako zapowiedź przyszłej kariery, ale jako jednorazową przygodę. Mimo to rok później wystąpiła w aż trzech filmach ("Annie Hall", "Pierwsza miłość", "Strażnik"). Popularność przyniosła jej rola Sheily Franklin - dziewczyny z dobrego domu, która zakochuje się w hipisie, w kultowym musicalu "Hair". Wróżono jej wówczas wielką karierę. Kolejną rolą była postać tragicznie zmarłej aktorki Patsy Cline w dramacie biograficznym "Córka górnika". Kreacja ta przyniosła jej nominację do Złotego Globu. Widzowie do dziś kojarzą ją z udziału w serii filmów "W krzywym zwierciadle", gdzie zagrała uroczą Ellen Griswold - gospodynię domową, która wraz z mężem i dwójką niesfornych dzieci wyrusza na szalone wakacje po Stanach. Potem D'Angelo zaczęła coraz częściej występować na deskach teatru. Na przełomie lat 80. i 90. w kinie grała głównie w produkcjach klasy B ("Slow Burn", "Kochaj mnie dzieciaku", "Ten papież musi umrzeć", "Pocałunek wdowy"). W 1997 roku zrobiło się o aktorce głośno, gdy pojawiła się u boku Ala Pacino. Wkrótce wystąpiła m.in. w "Więźniu nienawiści", "Illuminacie" i "W krzywym zwierciadle: Wakacje w Vegas". 25 stycznia 2001 w wieku 50 lat została mamą bliźniaków - Antona i Olivii. Użyczyła swojego głosu w animacjach "Hair High" i "Terra 3D". W kolejnych latach zagrała w "Króliczku" z Anną Faris czy serialu "Ekipa". W 2015 roku wróciła do roli Ellen Griswold w komedii "W nowym zwierciadle: Wakacje". Beverly D'Angelo jest wielbicielką muzyki country, a jej hobby to gotowanie. Jest właścicielką niewielkiej restauracji wegetariańskiej. 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 listopada 1951

miejsce urodzenia: Columbus, Ohio, USA

wzrost: 157 cm

mąż Lorenzo Salviati (08.09.1981 - 05.11.1995, rozwód)
Początkowo to ona miała zagrać rolę Eve Teschmacher w "Supermanie", jednak z powodu konfliktów na planie musiała zrezygnować i ostatecznie zaangażowano Valerie Perrine.
W 1997 roku zaręczyła się z Alem Pacino, z którym ma bliźniaki - Antona i Olivię (ur. 25 stycznia 2001).

Ubiegała się o rolę Dwan w "King Kongu". jednak producenci uznali, że jest za młoda i ostatecznie zaangażowano Jessice Lange
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"George Lucas próbował ją namówić aby zagrała rolę Księżniczki Lei w filmie "Gwiezdne wojny - Nowa nadzieja", jednak musiała odrzucić ofertę ponieważ miała zdjęcia do horroru "Bractwo strażników ciemności". Ostatecznie angaż otrzymała Carrie Fisher."

Tyle przegrać.

Fajnie wypadła w tej serii, śliczna

Ideał kobiety

użytkownik usunięty

Piękna kobieta i dobra aktorka. Jedna z najseksowniejszych w Hollywood.

Miała u boku Ala Pacino. Pozazdrościć...

Oglądając "Hair" zastanawiałem się skąd znam tą twarz. To przecież Pani Griswold z filmu Wakacje w krzywym zwierciadle"...