Odtwórz Zwiastun nr 1 2:08
Film

Country of My Skull

2004 1 godz. 40 min.
6,7 206
ocen
6,7 10 206
681
chce zobaczyć
{"id":"111404","linkUrl":"/film/W+moim+kraju-2004-111404","alt":"W moim kraju","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/14/04/111404/6961586.2.jpg"}
Romans w czasach post-apartheidu. Najnowszy film Johna Boormana, weterana brytyjskiego kina, ukazuje 10. rocznicę... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
W moim kraju
W moim kraju (2004) Zwiastun nr 1 2:08
W moim kraju | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2004 | Film Romans w czasach post-apartheidu. Najnowszy film Johna Boormana, weterana brytyjskiego kina, ukazuje 10. rocznicę kwietniowych wyborów z 1994 roku w Republice Południowej Afryki, które zakończyły dekadę władania krajem przez białą większość i pokazały jednocześnie osiągnięcia Truth and Reconciliation Commission - organizacji, która prowadziła śledztwa w sprawie przestępstw popełnianych przez obie strony konfliktu. Działalność komisji, udzialającej amnestii osobom gotowym do publicznego ujawnienia swoich zbrodni z przeszłości, obserwuje dwoje reporterów (w tych rolach Juliette Binoche i Samuel L. Jackson). Tragiczna historia RPA paradoksalnie przyczyni się do powstania między nimi głębszego uczucia... Love-story Boormana było jednym z obrazów, które znalazły się w głównym konkursie festiwalu Berlinale 2004.

Romans w czasach post-apartheidu. Najnowszy film Johna Boormana, weterana brytyjskiego kina, ukazuje 10. rocznicę kwietniowych wyborów z 1994 roku w Republice Południowej Afryki, które zakończyły dekadę władania krajem przez białą większość i pokazały jednocześnie osiągnięcia Truth and Reconciliation Commission - organizacji, któraRomans w czasach post-apartheidu. Najnowszy film Johna Boormana, weterana brytyjskiego kina, ukazuje 10. rocznicę kwietniowych wyborów z 1994 roku w Republice Południowej Afryki, które zakończyły dekadę władania krajem przez białą większość i pokazały jednocześnie osiągnięcia Truth and Reconciliation Commission - organizacji, która prowadziła śledztwa w sprawie przestępstw popełnianych przez obie strony konfliktu. Działalność komisji, udzialającej amnestii osobom gotowym do publicznego ujawnienia swoich zbrodni z przeszłości, obserwuje dwoje reporterów (w tych rolach Juliette Binoche i Samuel L. Jackson). Tragiczna historia RPA paradoksalnie przyczyni się do powstania między nimi głębszego uczucia... Love-story Boormana było jednym z obrazów, które znalazły się w głównym konkursie festiwalu Berlinale 2004.

boxoffice
$1 491 434 na świecie
$163 893 w USA
$1 327 541 poza USA
budżet
$12 000 000
studio
Chartoff Productions / Film Afrika Worldwide / Film Consortium / Więcej...
data produkcji
2004
tytuł oryg.
Country of My Skull
inne tytuły
W moim kraju Polska
In My Country USA
Guilt, Sorrow, and the Limits of Forgiveness in the New South Africa (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Truth (tytuł roboczy) Wielka Brytania
Więcej...
Film kręcony był w całości w Republice Południowej Afryki.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • film jest przepiękny

  twojebejbe ocenił(a) film na 8

  bardzo dobry obraz poruszający znaczące kwestie nawet w dzisiejszych czasach, rzecz dzieje sie nie tylko w rpa i nie tyczy jedynie politycznych aspektów ale także rozgrywa sie w sercach głównych bohaterów,zmieniając ich punkt widzenia, zmieniając ich osobowość..coś pięknego,polecam;)

 • "Country of My Skull" czy "In my country"?

  Pete

  Dlaczego brak polskiej wersji tytułu? Na TCM właśnie leci p.t. "W moim kraju", jednak znalezienie w Filmweb graniczy z cudem. FW nie znajdzie ani jako "W moim kraju" ani jako "In my country"?

 • Nie tego się spodziewałem

  Sedes_z_Bakelitu

  Jeżeli liczycie na to, że dowiecie się czegoś więcej o tym co działo się po obaleniu Apartheid to się mylicie. Sytuacja polityczna posłużyła tylko jako tło dla romansu pary głównych bohaterów. Jestem zawiedziony tym filmem. Być może tylko ja odniosłem takie odczucie.

  1