Juliette Anne Marie Binoche

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/139/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":11607,"rate":7.818213147238735,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/139/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":4,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,8
11 607 ocen gry aktorskiej
Juliette Binoche
Aktorka o pociągającej urodzie, która zyskała uznanie rolą powściągliwej Terezy w "Nieznośnej lekkości bytu". Binoche zadebiutowała w wieku dwudziestu lat we francuskiej produkcji "Les Nanas". W filmach wybitnych francuskich reżyserów w pełni zaprezentowała swój talent. Pojawiła się w dziele Jean-Luca Godarda "Zdrowaś Mario", gdzie zagrała zazdrosną byłą kochankę Josepha, oraz w "Złej krwi" Leosa Caraxa. Po świetnej roli w "Nieznośnej lekkości bytu" Binoche wróciła do rodzinnej Francji i jedynie od czasu do czasu podróżowała do Stanów, by zagrać tam w filmach. Pojawiła się jako polska prostytutka, zaprzyjaźniona ze Scottem Glennem (zawoalowana postać Henry'ego Millera) w odcinku serialu HBO "Mężczyźni i kobiety 2: W miłości nie ma zasad", nakręconym przez Mike'a Figgisa. Binoche dalej umacniała swoją pozycję w "Skazie" Louisa Malle i "Niebieskim", pierwszej części trylogii "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego, gdzie zagrała kobietę zmagającą się z teraźniejszością po przeżytej tragedii. Zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 marca 1964

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 11 innych nagród i 26 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Oscar Najlepsza aktorka drugoplanowa za film Angielski pacjent w roku 1997 BAFTA Najlepsza aktorka drugoplanowa za film Angielski pacjent w roku 1997 Złota Palma Najlepsza aktorka za film Zapiski z Toskanii w roku 2010 Srebrny Niedźwiedź Najlepsza aktorka za film Angielski pacjent w roku 1997 Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) Nagroda publiczności - najlepsza europejska aktorka za film Czekolada w roku 2001 Europejska Nagroda Filmowa (od 1997) Najlepsza europejska aktorka roku za film Angielski pacjent w roku 1997 Feniks (do 1996) Najlepsza europejska aktorka roku za film Kochankowie z Pont-Neuf w roku 1992 Cezar Najlepsza aktorka za film Trzy kolory: Niebieski w roku 1994
Jej dziadkowie pochodzą z Częstochowy – dziadek, Andrzej Stalens wypatrzył na scenie Teatru Miejskiego piękną Julię Helenę Młynarczyk. Z ich małżeństwa zrodziła się w 1939 roku Monika, matka aktorki. Juliette ma rodzinę nadal mieszkającą w Polsce.
Podczas promocji filmu "Czekolada" została zaproszona do Białego Domu przez urzędującego wówczas prezydenta Billa Clintona i jego żonę Hillary. Niestety nie mogła przylecieć do Waszyngtonu, ponieważ grała właśnie w sztuce na Broadway'u. Zatem to Clintonowie przyjechali, aby spotkać się z Binoche.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1983 r. - pianki cukrowe Chamallows Haribo;
- 1997 r. - perfumy Lancôme Pôeme;
- 2002 r. - czekoladki Ferrero Rocher;
- 2003 r. - odzież Gentryportofino;
- 2008 r. - kosmetyki Lancôme Rénergie;
- 2011 r. - usługi finansowe Crédit Agricole Bank Polska.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych