Juliette Binoche 

Juliette Anne Marie Binoche

7,8
14 948 ocen gry aktorskiej
Juliette Binoche
Aktorka o pociągającej urodzie, która zyskała uznanie rolą powściągliwej Terezy w "Nieznośnej lekkości bytu". Binoche zadebiutowała w wieku dwudziestu lat we francuskiej produkcji "Les Nanas". W filmach wybitnych francuskich reżyserów w pełni zaprezentowała swój talent. Pojawiła się w dziele Jean-Luca Godarda "Zdrowaś Mario", gdzie zagrała zazdrosną byłą kochankę Josepha, oraz w "Złej krwi" Leosa Caraxa. Po świetnej roli w "Nieznośnej lekkości bytu" Binoche wróciła do rodzinnej Francji i jedynie od czasu do czasu podróżowała do Stanów, by zagrać tam w filmach. Pojawiła się jako polska prostytutka, zaprzyjaźniona ze Scottem Glennem (zawoalowana postać Henry'ego Millera) w odcinku serialu HBO "Mężczyźni i kobiety 2: W miłości nie ma zasad", nakręconym przez Mike'a Figgisa. Binoche dalej umacniała swoją pozycję w "Skazie" Louisa Malle i "Niebieskim", pierwszej części trylogii "Trzy kolory" Krzysztofa Kieślowskiego, gdzie zagrała kobietę zmagającą się z teraźniejszością po przeżytej tragedii. Zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 9 marca 1964

miejsce urodzenia: Paryż, Francja

wzrost: 167 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 11 innych nagród i 28 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jej dziadkowie pochodzą z Częstochowy – dziadek, Andrzej Stalens wypatrzył na scenie Teatru Miejskiego piękną Julię Helenę Młynarczyk. Z ich małżeństwa zrodziła się w 1939 roku Monika, matka aktorki. Juliette ma rodzinę nadal mieszkającą w Polsce.
Podczas promocji filmu "Czekolada" została zaproszona do Białego Domu przez urzędującego wówczas prezydenta Billa Clintona i jego żonę Hillary. Niestety nie mogła przylecieć do Waszyngtonu, ponieważ grała właśnie w sztuce na Broadway'u. Zatem to Clintonowie przyjechali, aby spotkać się z Binoche.
Wystąpiła w następujących reklamach:
- 1983 r. - pianki cukrowe Chamallows Haribo;
- 1997 r. - perfumy Lancôme Pôeme;
- 2002 r. - czekoladki Ferrero Rocher;
- 2003 r. - odzież Gentryportofino;
- 2008 r. - kosmetyki Lancôme Rénergie;
- 2011 r. - usługi finansowe Crédit Agricole Bank Polska.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych