PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31561}

W podziemiach Planety Małp

Beneath the Planet of the Apes
6,1 10 337
ocen
6,1 10 1 10337
4,0 3
oceny krytyków
W podziemiach Planety Małp
powrót do forum filmu W podziemiach Planety Małp

Dużo gorszy.

ocenił(a) film na 5

Film słabszy od jedynki, zabrakło ciekawej koncepcji. Nie jest już tak interesująco, czasem nawet jest przewidywalnie. Chwilami też nudny, charakteryzacja niedopracowana, widać "ludzkie" fragmenty. Muzyka też gorsza, ale niezła. Wątek "mutantów" (?) jest kuriozalny i zepsół ten film. Za mało jest w ogóle scen z małpami... Za klimacik 4/10.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

SPOILER

Mnie tez najbardziej zirytowal motym z ludzmi "stworzonymi" przez bombe. Ich miasto wygladalo tak jakby zniszczenie ludzkosci nastapilo juz w XXwieku - jesli tak to co robili przez ostatnie 2000tys lat, zyli w podziemiach i modlili sie do bomby? trudno w to uwierzyc!

SPOILER

film pachnie kiczem, obejrzalem do konca przymuszajac sie, mimo wszytsko nadal jestem ciekaw kolejnych czesci

ocenił(a) film na 5
daniello77

Mnie też ci ludzie wkurzali, mutanci na nich mówię

ocenił(a) film na 5
Goro_Gondo

Film był dobry do pewnego momentu. Kiedy główny bohater i Nova spotykają odmieńców w podziemiach klimat kompletnie siada. Sama ich walka po ataku małp - dlaczego nie używali swoich zdolności przeciwko małpom, nie sprawili że zaczęły wybijać się nawzajem? Skoro potrafili w ich umysłach stworzyć wizję płonącego i krwawiącego bóstwa? Do tego dobiła mnie scena z przesłuchiwaniem, dlaczego Brent nie zadawał podstawowych pytań, kim jesteście co tutaj robicie jaka jest historia waszej rasy, dlaczego tak wyglądacie? Ta "ludzka" rasa, którą spotkali to miałoby sens gdyby zostało choć trochę bardziej wytłumaczone. Sam nie wiem jak mam to rozumieć. I co z zakończeniem? Czy pod koniec dwójki Ziemia rzeczywiście przestaje istnieć i kolejne części pokazują to co wydarzyło się zanim wybuchła bomba? Nie wiem czy jest sens siadać do kolejnych części.

ocenił(a) film na 5
ludowy

Tak, w od trójki zaczynają się w sumie prequele i seria, o dziwo splata się w całość (coś jak Terminator, że Reese jest ojcem Connora), tutaj mamy podobne wątki.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

obejrzalem pozostale czesci i przyznaje, ze nie zaluje. Żadna nie dorownała jedynce, ale rzeczywiscie wszystkie razem tworza pewna calość. Stalem sie fanem gatunku ;>>

SPOILER

w 2jce malpy opowiadaly w jaki sposob psy i koty wiginely a potem malpom zajelo kilkaset lat by rozwinac swoja inteligencje i zapanowac nad luddzmi. Czy to wlasnie dzieki narodzinom Cezara małpy o wiele szybciej sie rozwinel niz bylo to w pierwotnej linii historii i to wlasnie on mial wplyw na zmiane hisorii, której kresem nie musi byc zniszczenie? Ludzie chcieli go zabic, zeby uniknac kleski ale to wlasnie on mial ich uratowac.. what do you think?

Z drugiej strony jednak dziwne jest dla mnie, ze jeszcze za zycia Cezara praktycznie wszystkie mały sa juz zdolne do mówienia, tego nie potrafie sobie wytłumaczyc.

SPOILER

ciekawy watek w filmie stanowi religia - w wykonaniu jednych jest utopia i szaleństwem, u innych jest narzędziem niewoli a u jeszcze innych zródlem mądrości. Fajnie - jak w życiu.

ocenił(a) film na 5
daniello77

Spoiler 2 - Też mi się tak wydaje, że przez Cezara wszystko potoczyło się szybciej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones