PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31561}

W podziemiach Planety Małp

Beneath the Planet of the Apes
6,1 10 103
oceny
6,1 10 1 10103
W podziemiach Planety Małp
powrót do forum filmu W podziemiach Planety Małp

Pierwsza część była naprawdę dobra, klimatyczna, intrygująca, poruszała parę ciekawych
kwestii, zrealizowana całkiem realistyczne jak na swoją tematykę.
Natomiast ''W podziemiach Planety Małp'' to film który w żadnym stopniu nie dorównuje
poprzednikowi. Fabuła i wątek główny jest strasznie wtórny, znowu mamy kosmonautę- rozbitka
który odkrywa że rozbił się na Ziemii i ucieka z niewoli małp z pomocą Dr Ziry. To wszystko już
było i po raz drugi nie wywołuje większego wrażenia, po za tym jest to przedstawione znacznie
gorzej.
Zupełnie nowym wątkiem który nabiera rozpędu w drugiej części filmu jest wojna małp z
''mutantami''. Niestety ten motyw leży całkowicie i pasuje do planety małp jak pięść do oka.
Twórcy pojechali po bandzie wymyślając jakieś cuda nie widy, haluny, nową rasę etc. Jakaś
sekta modląca się do bomby atomowej, to wszystko nawet surrealistyczne i niepokojące
przyznam, ale nijak to pasuje do tematyki planety małp.
Rozumiem ogólne przesłanie o wojnach, broniach masowej zagłady, ale to wszystko wyłożone
tak dosadnie, łopatologicznie że już bardziej się chyba nie dało.
Moją radość wywołało jak ci ''mutanci'' z ich durnymi minami zaczęli dostawać po tyłkach ;)

forzaroma

to juz wiem skad w fallout 3 modlenie sie bo atomowki....to nawiazanie do tego filmu :{

ocenił(a) film na 10
The_Fallen

Ja oglądając film po kilkuletniej przerwie zdałem sobie sprawę, że kostium mieszkańców krypty (vault jumpsuit) przypomina te, które mieli mutanci z podziemi :)

ocenił(a) film na 4
forzaroma

No ale, żeby nie wymyślili jakiejś maści. Zamiast tego maski z gumy. Musiało świerzbieć.

użytkownik usunięty
forzaroma

Dlaczego motyw z drugiej części nie pasuje? Skoro małpy zmutowały/ewoluowały, to ludzie tym bardziej mogli. Sugerując się nową trylogią można stwierdzić, że na jednostki z określonymi genami, wirus zadziałał właśnie w ten sposób. Nie jestem do końca obiektywny (i raczej nikt taki nie jest), bo uwielbiałem ten film w dzieciństwie, ale jestem świeżo po seansie i teraz widzę go inaczej. Zauważyłem kilka minusów, jak powielony motyw z pierwszej części i mutant, któremu Nova ucieka, a on stwierdza, że zamiast ją złapać, to pójdzie sobie coś zjeść, ale wciąż uważam, że film jest dobry.

absolutnie się zgadzam z założycielem tematu
jak dla mnie to najgorszy film z sagi
Planeta Małp jest naprawde dobra kultowa widziałem wiele razy, film odniósł wieelki sukces to co musieli zrobić ?.> żerować na jego sukcesie wymyslając taki byle-jaki nic nie wnoszący nowego film w którym poprostu wieje nudą,. z resztą do dzis tak jest jesli film odniesie sukces to zaraz musi 1,2,3,4,5,6.7,8,9 filmow z tym tytułem

ocenił(a) film na 5
forzaroma

Kobaltowa, kobaltowa bomba. Nie atomowa

ocenił(a) film na 6
forzaroma

Masz dużo racji. Ale takie były wtedy czasy i strach przed wojną atomową z ZSRR. Odcisnęło to piętno na filmie. Przekaz filmu sugeruje jasno że wojna atomowa między USA i ZSRR skończy się unicestwieniem ludzkości.
Mnie najbardziej zastanawia jak zacofane małpy mieszkające w prymitywnych chatkach nie posiadający fabryk ani rozwiniętej technologi , posiadają pistolety , karabiny i armaty .
Poza tym jest dużo niedociągnięć i naiwności np . w podziemiach jest jasno , bohaterowie nie potrzebują żadnych pochodni. Dlaczego mutanci nie ukryli wejścia do podziemia , małpy nigdy by ich tam nie odnalazły. I już nawet się nie zastanawiam skąd mutanci biorą pożywienie i dlaczego chcieli by Brent z Taylorem się pozabijali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones