film

W pustyni i w puszczy

1973
3h 4m
6,4 14 226
ocen
6,4 10 1 14226
Staś i Nel zostają porwani. Gdy dzieciom udaje się uciec, rozpoczynają pełną przygód drogę do domu. Zobacz pełny opis
W pustyni i w puszczy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Jest rok 1885. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci. Docierają do Chartumu gdzie spotykają się z Mahdim. Gdy Staś nie chce zmienićPierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Jest rok 1885. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci. Docierają do Chartumu gdzie spotykają się z Mahdim. Gdy Staś nie chce zmienić wiary, ten wysyła dzieci w dalszą drogę do Smaina, który ruszył na południe by podbijać murzyńskie plemiona i brać niewolników. W obliczu zagrożenia ze strony lwa, Arabowie dają chłopcu strzelbę, by zabił zwierzę. Staś zabija lwa, a następnie porywaczy. Razem z Nel i dwójką murzyńskich dzieci ruszają w kierunku oceanu...

studio
Studio Filmowe Iluzjon
tytuł oryg.
W pustyni i w puszczy
inne tytuły
In Desert and Wilderness Miedzynarodowe
więcej
Odtwórców ról Stasia i Nel wybrano spośród blisko 7 tysięcy kandydatów, w tym przeszło 5 tysięcy dziewcząt ubiegających się o rolę Nel.
W rolę psa Saby wcieliły się dwa dogi, Łoś i Apacz. Ich trenerem był Franciszek Szydełko, wcześniej odpowiedzialny za przygotowanie psa Szarika w serialu "Czterej pancerni i pies".
W rolę afrykańskiego słonia Kinga wcielił się indyjski słoń z bułgarskiego cyrku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Obejrzałem ponownie po latach. Trochę mi się dłużył ale w sumie podobał. Jak na film sprzed 40 lat zrealizowany został całkiem profesjonalnie. W każdym razie, w odróżnieniu od nowej ekranizacji było to w "Pustyni i w puszczy" a nie w "Zagajniku i piaskownicy'.
7/10
To nic, że Staś seplenił a Nel piszczała:)

Stare polskie kino!

ocenił(a) film na 10

Film różni się od książki, ale to nie jest powód, żeby od razu go skreślać. Wolę go 1000 razy od nowej wersji. Trzeba wziąć pod uwagę to, że świat filmu rządzi się swoimi prawami, kilka scen zostało do danych, żeby "podkręcić" akcję, kilka zmienionych żeby po prostu lepiej się oglądało jako film. Książka jest idealna,...

więcej

Wspaniały, cudowny film. O wiele lepszy od nowej ekranizacji. Szkoda, że Monika Rosca nie została aktorką, ale miło posłuchać jej recitali pianistycznych w Łazienkach.

piskliwy głosik Nel

użytkownik usunięty

Jak słyszałam po ran n-ty wołanie Nel "Stasiu Stasiu!!!" to krew się we mnie burzyła...hehe;-) Rozumiem że dziecko jest małe i w ogóle ale taki głos.....o mamo;-) Ale film w porządku:)

i co najmniej dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones