PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34128}
6,4 14 205
ocen
6,4 10 1 14205
W pustyni i w puszczy
powrót do forum filmu W pustyni i w puszczy

Oglądałem ten film na bieżąco i zachwycam się nim do dziś. Pamiętam całą atmosferę wyczekiwania przez społeczeństwo na projekcję. Bardzo dobra gra aktorów, Staś może za bardzo deklamuje,ale jaka Nel jest śliczna i wdzięczna! Piękna przygoda pełna dramatyzmu i zwrotów akcji. Dziwi mnie trochę zmiana cech u postaci Chamisa,ale chodziło być może o złagodzenie okrucieństwa Arabów. Kapitalna muzyka... A ja do chwili obecnej prawie płaczę widząc wyczerpanego Stasia z Nel na rękach idącego w stronę ekipy ratunkowej. Brawo. Nowa wersja jest nieporozumieniem.

ocenił(a) film na 8
Winnetou28

Drobna uwaga, Chamis został wybielony, ale tylko w filmie, a Staś właśnie taki był w pierwowzorze: rycerski i wpatrzymy w Nel, jak to u Sienkiewicza:)

ocenił(a) film na 10
marlett_1

Właśnie to dziwi że na potrzebę filmu zmienili charakter Chamisa. Może dlatego że w latach 70 nasze stosunki z niektórymi krajami arabskimi były dość dobre? Film jest dość wartki, nie od razu dostrzegamy jak Nel i Staś rosną na ekranie. Fizycznie.

ocenił(a) film na 8
Winnetou28

Trudno powiedzieć. Może również dla uatrakcyjnienia wątku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones