PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 431
ocen
7,7 10 1 19431
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Jak do bajki. A poprzedni był genialny.

ocenił(a) film na 9
NickError

True, true...
A podobną krzywdę wyrządzono ostatnio plakatowi do "Wściekłego Byka":(

NickError

Skoro interesujecie się starymi filmami to uszanujcie też twórców starych oryginalnych plakatów filmowych. Plakat który tak Wam się nie podoba to dzieło znanego polskiego autora Mariana Stachurskiego z 1959 roku gdy film gościł w polskich kinach po raz pierwszy. Poprzedni plakat autorstwa Grzegorza Marszałka to dzieło dużo późniejsze z 1987 r. i dlatego plakat starszy zajął jego miejsce bo taka jest hierarchia na filmweb. Stare polskie plakaty filmowe takich twórców jak Tomaszewski , Lenica, Świerzy, Starowieyski, Hibner, Górka , Butenko są doceniane na całym świecie i cieszą się wielkim uznaniem kolekcjonerów. Na przykład cena za ten plakat w zagranicznych galeriach to około 1600 dolarów zamieszczam link dla potwierdzenia http://www.cinemaposter.com/STACwsamopoludnie.html.
Jeśli chodzi o film Wściekły Byk to jest plakat starszy od tego który został dodany a mianowicie autorstwa Mariana Nowińskiego z 1989 ale póki co nikomu jeszcze nie udało się dodać do bazy jego zdjęcia wiec póki co musi wystarczyć plakat świeży bo z 2010 r autorstwa Leszka Zborowskiego który ma bardzo skromny nakład bo zaledwie 300 kopii. Będziecie na mnie źli ale jestem jednym z tych którzy piszą do weryfikatorów o podmianę marnych okładek dvd na stare oryginalne plakaty filmowe jako zdjęcie główne. Oczywiście wszystko kwestia gustu zakładam ze jesteście bardzo młodzi i wychowani już na plakatach które po 1990 gdy zaczęto żałować pieniędzy na sztukę ograniczają się po prostu do zdjęcia kadru z filmu zazwyczaj z głównym bohaterem i to wszystko stały nudny przewidywalny schemat. Pozdrawiam i przepraszam że się wtrąciłem ale ktoś musi bronić osiągnięć naszej kultury którymi niewątpliwie stare polskie plakaty filmowe są.

ocenił(a) film na 9
artbird

artbird, ani nie będę na Ciebie zły, ani tym bardziej nie sądzę, byś musiał przepraszać za wtrącenie swoich "trzech groszy" (tym bardziej, gdy zawierają one sporo ciekawych informacji). Aż tak młody to ja nie jestem (rocznik owellowski, no ale w sumie wychowany na plakatach po 1990 r.), ale akurat, nawet jeśli będące replikami zdjęć z płyt DVD, poprzednie plakaty na trwale kojarzyły mi się (i chyba nie tylko mnie) z tymi filmami (ten sam plakat, który dotychczas "reprezentował" High Noon widnieje na stronie IMDB, a ten który do tej pory można było zobaczyć na stronie Wściekłego Byka był nawet lepszy od tego na wspomnianym przed chwilą portalu). Nie mam nic przeciwko polskiej szkoły plakatu, ale z drugiej strony nie widzę sensu, by to ona stanowiła "wizytówkę" tych klasyków (chętnie natomiast widziałbym je w dodatkach).

Ale cóż, być może po prostu nie znam się - bo dla mnie na przykład, to co dystrybutor Vivarto zrobił z plakatów do takich filmów jak "Casablanca", "Pół Żartem, Pół Serio", "Butch Cassidy...", "Metropolis", czy niedawno wyświetlane "Ostatnie Tango..." i "Lampart" woła o pomstę do nieba...

Summa summarum
1) nie mówię, że "nowe" plakaty są aż tak złe, tyle tylko, że te stare podobały mi się znacznie bardziej (mimo że są marne:p) i imho lepiej charakteryzowały filmy, których dotyczyły (myśląc o High Noon widziałem kroczącego samotnie Gary'ego Coopera, skojarzenie ze Wściekłym Bykiem to sylwetka Bobby'ego De Niro -choć wcale niekoniecznie to musiał być on - między linami ringu);
2) osiągnięć polskiej szkoły plakatu można bronić w inny sposób - jako dodatek na stronie byłyby ciekawym dodatkiem i mniej drażniły takich laików jak np. ja;
3)no właśnie - wszystko to kwestia gustu - ale Ty artbird Swój starasz się narzucić wszystkim;

A na koniec - naprawdę serdecznie pozdrawiam - i zajrzawsz na Twój profil oddam Ci honory - nowy plakat "Misia", który widnieje w Twoich najwyżej ocenionych, jest przepyszny, dużo lepszy niż poprzedni - to pewnie też części Twoja sprawka...

ocenił(a) film na 9
tomactro

"jako dodatek na stronie byłby ciekawym dodatkim" - przepraszam za tę grafomanię...

artbird

Co nie zmienia faktu,że plakaty te są zwyczajnie tandetne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones