PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 426
ocen
7,7 10 1 19426
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Proste jak drut. Western kojarzy się typowemu śmiertelnikowi właśnie z tego typu kinem.
Nic się nie dzieje, nikt nie chce pomóc, strzelanina i koniec filmu.

Owszem, niektóre sceny były ładnie zagrane, w niektórych momentach fajnie było widać
jak bardzo męski jest Cooper (wiecie, to spojrzenie, albo "facet musi zrobić, to co facet
zrobić powinien", itd). Oczywiscie muzyka. Wprowadza nas w fajny nastrój, idealnie
pasujący (tak mniemam) do ukazywanych nam czasów.

Ale co poza tym? Zupełnie nic. Ani zdjęcia nie powalają, sama fabuła jest śmiesznie
krótka, nie obejrzałem się, a był koniec filmu, kiczowata strzelanina. Spieprzone
zakończenie! (bo jak tak można zagrać - zrobiłem swoje, a teraz rzucam odznakę Wam
pod nogi... jedno wielkie PFFF, jak ja chciałbym zobaczyć jak zrobiłbym to Leone...)


Staram się nie porównywać, tego filmu do filmów Leona, gdyż oznaczałoby to bardzo
wielką porażkę. Przecież ten film, nie dorasta do pięt filmom od Leona, to jak porównać
Skodę, z Ferrari. Okej. Nie chcę być aż tak okrutny - to jak porównywać Forda, z Ferrari :)
Chyba trafniej mi teraz wyszło :)


Na zakończenie - takie filmy podobać się mogą jakimś miłosnikom westernów, ale
nikomu innemu.

6/10 (nie jest to niska ocena, ale rzekomo miałem się tym filmem zachwycić, bo na
Filmwebie jest ponad 8/10, stąd tak mocna krytyka)

ocenił(a) film na 9
kotletnazimno

szanuję bardzo Twoje zdanie, ale się z nim nie zgadzam i ja oceniłam film dużo wyżej...
nie należę do grona miłośników westernów, niemniej jednak film zawsze bardzo lubiłam;
obsada oraz muzyka - świetne, a zakończenie moim zdaniem to jeden z wielu atutów tego obrazu filmowego - daje do myślenia, skłania do refleksji...
najlepszy dowód, że owo rzucenie odznaki przeszło do historii kina
ono jest "meritum" całości dzieła...
:)

ocenił(a) film na 8
kotletnazimno

"Western kojarzy się typowemu śmiertelnikowi właśnie z tego typu kinem. " - na szczęście nie każdy aspiruje do miana "typowego śmiertelnika".

Musisz wiedzieć, że gdyby nie te typowe westerny, nie mógłbyś teraz cieszyć oka westernami Leone, które nawiązywały do nich i w pewien sposób z nimi polemizowały.

"Spieprzone
zakończenie! (bo jak tak można zagrać - zrobiłem swoje, a teraz rzucam odznakę Wam
pod nogi... " - a co miał zrobić? Zabić ich wszystkich jak Boguś Linda?

"ja chciałbym zobaczyć jak zrobiłbym to Leone..." - no wiesz, scena trwałaby 10 minut, muzyka Ennio Morricone, ujęcia na oczy, twarze i dłonie, a potem nagle cisza i odznaka w piachu.

"6/10 (nie jest to niska ocena, ale rzekomo miałem się tym filmem zachwycić, bo na
Filmwebie jest ponad 8/10, stąd tak mocna krytyka)" - strona internetowa mówi Ci czym się masz zachwycać i wkurzasz się bo nie trafiła w Twój gust?

"Na zakończenie - takie filmy podobać się mogą jakimś miłosnikom westernów, ale
nikomu innemu." - akurat w przypadku tego filmu niekoniecznie. To, że Ci się nie spodobał znaczy tylko tyle, że Ci się nie spodobał.

ocenił(a) film na 10
kotletnazimno

Westerny Leone? Przygodówki z masą błędów, czasem tak żenujących, że aż się płakać chce. W tym filmie wszystko było na swoim miejscu. Przesłanie, świetna gra aktorska, dobrze dobrana muzyka, niezły scenariusz i rewelacyjne zakończenie (może dla ciebie byłoby lepiej gdyby całe miasto w ostatniej chwili stanęło za szeryfem murem). Film jest stylizowany na grecką tragedię i bardzo dobrze wykonany. Film stanowi dowód na to, że prawdziwe westerny potrafią kręcić tylko amerykanie.

ocenił(a) film na 7
rock79

film niezły ale filmy Leone bardziej do mnie przemawiają. Może dlatego że nigdy nie lubiłem westernów, a kino Leone jest zabawne, inteligentne i przede wszystkim nie nudzi. Do tego dochodzi idealna, perfekcyjna wręcz muzyka Ennio Morricone. W tym filmie zaś jedynie na co zwróciłem uwagę to niezłe budowanie akcji, wręcz na szóstkę. Reszta jak zawsze nazbyt amerykańska. Nie widzę tu tego typowego brudu i klimatu, który wgniata w fotel.

użytkownik usunięty
rock79

Święta prawda

rock79

"Prawdziwe Westerny potrafią kręcić tylko Amerykanie"??
Toś dowalił teraz do pieca!

ocenił(a) film na 10
jan_haberka

Toś użył argumentów.

rock79

ciekaw jestem, który western amerykański jest lepszy od któregokolwiek filmu Leone. Przekonaj mnie do któregoś :D

ocenił(a) film na 10
jan_haberka

Butch Cassidy i Sundance Kid
Bez przebaczenia
W samo południe

Tak na chłopski rozum: kto lepiej zna realia Dzikiego Zachodu od Amerykanów? Filmy Leone to jakaś parodia westernów. Nie pojmuję zachwytów nad nimi, prawdopodobnie stanowią czystą postać snobizmu. Średnie scenariusze, dłużyzny, miejscami fatalny wręcz montaż, siermiężne, pełne błędów sceny. Jedynie muzyka, a właściwie pojedyncze wątki są charakterystyczne.

rock79

Ja tam mam dość oglądania zabijania Indian i tej propagandy amerykańskiej

ocenił(a) film na 10
jan_haberka

Nie to żebym się czepiał ale ponoć masz dość amerykańskiej propagandy, a jednym z twoich ulubionych filmów jest "Patriota" ...

rock79

nie mam za złe, że się czepiasz :D. "Patriocie" też można sporo zarzucić. Jednak jak oglądałem to bardziej podobała mi się ta jego więź z rodziną mimo wszystko i postać grana przez Heath'a Ledger'a była, jak dla mnie ciekawie przedstawiona i dobrze zagrana. Może oceniając na 9 trochę zawyżyłem, ale jest to jeden z pierwszych filmów jakie oglądałem i zrobił na mnie spore wrażenie.
TRochę dziwnie pisać o tym tutaj :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones