PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 431
ocen
7,7 10 1 19431
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Wprawdzie końcówka nie jest zbyt efektowna (myślałem, że po sprzątnięciu trzech przyjaciół Millera, główny bohater stanie z nim do pojedynku, tak jak to bywa najczęściej w większości westernów, czyli walka według zasady, że ten kto pierwszy wyciągnie broń i wystrzeli, ten wygrywa), ale to, co dzieje się przed finałowym starciem, czyli praktycznie cały film, to prawdziwe cudo, a zwłaszcza te kilka chwil przed przyjazdem pociągu. Spokojnie mógłbym mu postawić dziewiądkę, ale za to nie do końca udane zakończenie daję osiem, co i tak jest wysoką oceną.

marekalter

Nie prawda! Zakończenie jest świetne. Bardzo mi się podobało, że nie było klasycznego pojedynku, że stoją na przeciwko siebie i kto pierwszy ten lepszy. To by wszystko popsuło! A moment gdy spotykają się na rogu uliczki - znakomity!!!

ocenił(a) film na 10
marekalter

Nie zgodzę się z tym. Zakończenie bylo naprawde dobre. I tym lepsze że nie było pojedynku o jakim piszesz. Powielanie utartych schematów jest czesto nudne. Pokłony dla rezysera iż wyszedł po za shcematyczność westernow.

ocenił(a) film na 9
marekalter

...yyy...jeśli uważasz że końcówka gdzie jest pojedynek i jak Gary Cooper rzuca gwiazde pod nogi współobywatelom i w tle słychać ballade "high Noon" jest nieudana to...lepiej nie oglądaj filmów artystycznych bo ich nie rozumiesz, zobacz sobie coś w stylu "Aniołki Charliego"

marekalter

Niezbyt efektowna to jest Twoja ortografia. Z całym szacunkiem...kto to pisze recenzję ze słowem "dziewiądka"? Zakończenie tego typu, jakie chciałbyś zobaczyć kompletnie pozbawiłoby ten western świeżości, która tak go wyróżnia spośród innych westernów.Oglądam ten film ciagle i za każdym razem obgryzam paznokcie z napięcia, mało mi pot nie spływa gdy widzę jak Kane chodzi po mieście i szuka kogokolwiek do pomocy, jakie smutne jest gdy jedynie dzieciak i ślepy na jedno oko starzec ofiarują mu pomoc. To jest arcydzieło nie tylko westernu, ale całej kinematografii. A Gary Cooper....popatrzcie tylko na wyraz jego twarzy gdy opuszcza go ostatni "ochotnik". I wreszcie pojedynek..prawdopodobnie tak by się potoczył w rzeczywistości (to, że fabuła każe mi tak mysleć to wielka zaleta tego filmu). Nie ma żadnego teatru z archetypicznym staniem na przeciwko siebie. Nie ma tam ani jednej niepotrzebnej sceny. Poza tym stwierdzam, że Gary Cooper ze swoimi długimi nogami w kowbojkach i kapeluszu,bez cienia uśmiechu na swojej zabójczo męskiej twarzy spędził mi sen z powiek na wiele nocy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones