PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209288}
6,7 42 751
ocen
6,7 10 1 42751
6,4 9
ocen krytyków
W stronę słońca
powrót do forum filmu W stronę słońca

To mi wyglada na odrodzenie gatunku S/F. Wszyscy wiemy, ze trailer czesto nie ma nic wspolnego z gotowym produktem ale wyglada na to, ze film posiada mieszanke klimatu nowej wersji 'Solaris' i 'Odysei kosmicznej'. Nie moge sie doczekac premiery!

kewl

No mam nadzieje , że będzie to znakomite kino w dobrym stylu !!

Ps. Kombinezony wyglądaja zabójczo :-)

ocenił(a) film na 9
kewl

Ale to ryzykowne przedsięwzięcie. W podobnej tematyce juz robiły klapę filmy CORE i SUPERNOVA

karezoid

Początek trailera już mnie wystarczająco zachęcił. Wydaje nam się, że kamera zbliża się do Słońca a to wielki statek kosmiczny z gigantycznym lustrem na przedzie pędzi w jego stronę. Ten poczatek daje nadzieje, ze moze ten film to nie bedzie kolejny "Armageddon" gdzie statki w nieważkości skręcały omijając asteroidy :) Jakieś prawa fizyki będą przestrzegane. Ale fajerwerków nigdy za mało ;) Osobiście marzy mi się sci-fi na poziomie książek Clarke'a (klimat, więcej science niż ficiotn) + hollydzowkie efekciarstwo czyli idealna kombinacja na spędzenie cudownych 2 godzin w inie. Nie mogę się doczekać!!!!!

ocenił(a) film na 9
szymon_mroczek

Zgadzam się. Jest dużo doskonałych książek S-F, które nie opieraly swojej fabuły na kosmicznych pościgach i oślizglych potworach. Lata 50-70 obfitowały w wiele doskonalych pozycji z gatunku s-F trącajacych nierzadko o filozofię. Clarke, Heinlein, Asimov, Aldiss. Cześc z tych panów doczekała się mniej lub bardziej ambitnych ekranizacji, a potencjal tej literatury jest ogromny. Problem tylko w tym, ze amerykańska publiczność jest zbyt tepa żeby zrozumieć głębsze treści ukryte w książkach, a co za tym idzie w scenariuszu. Co wtedy robi Hollywood?. Wyrywa z powieści tylko kregosłup, dodaje swój opatentowany szablon i prestizowe nazwisko autora powieści w czołówce. Szkoda bo obejrzałbym KONIEC DZIECIŃSTWA, NON STOP czy KANTYK DLA LEIBOVITZA.

ocenił(a) film na 4
kewl

Zachecony waszymi opiniami na temat trailera, sam rzucilem na niego okiem, i musze powiedziec ze sie zawiodlem. Trailer jest slaby, napakowany efektami specjalnymi w takiej ilosci, ze az mnei razi. W dodatku streszcza cala fabule filmu, mamy za duzo osob, a tlenu za malo, + jeden nieoczekiwany gosc zabijajacy czlownkow wyprawy i sabotazujacy misje :| Muzyka requiem tez jest ostatnio uzywana do wszytkiego co ma sprawiac piorunujace wrazenie, w tym tygodniu widzialem jzu 3 trailery z nia ... bez przesady nie jest to jedyny utwor na swiecie :|
Slabo widze ten film, mysle ze to bedzie rozczarowanie :/

slocik

Mam nadzieje ze sie rozczarujesz... milo rozczarujesz :) Zreszta czas pokaze, a co do efektow, no coz, czasami mozna i podziwiac film tylko i wylacznie za wykorzystane w nim efekty :)
pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
grabek07

ja jestem pełen optymizmu po tym trailerze. oczywiscie muzyka duzo daje ale juz tak dawno nie bylo dobrego filmu sci-fi. wogole to jest gatunek na wymarciu niestety. czekam na dobry tytul juz od dawna i wierze ze ten film bedzie udany. to w koncu Danny Boyle :)

Lucho

Kocham gatunek sci-fi więc moja podnieta trailerem tego fimu jest wytłumaczalna ale pokazywałem go znajomym (nie takim napaleńcom jak Ja) i wszystkim się podobał :)

PS. na te filmy czekam jeszcze bardziej: http://www.imdb.com/title/tt0134933/
http://www.imdb.com/title/tt0499549/
Z nastawieniem na pierwszy (w końcu to ekranizacja książki Sir Clarke'a!!), Avatorowi będzie bliżej do Gwiezdnych Wojen niż Hard SF.

slocik

Myślę że kategoryczna próba oceny filmu na podstawie trailera to spore nadużycie. Są słabe trailery a dobre filmy i na odwrót przykładem może być "Apocalypto"-mocny trailer a film dno... Co do efektów specjalnych to jest to s/f więc w samym swoim założeniu jeden wielki efekt specjalny a co do tlenu hmm... z trailera nie wynika jaka jest technologia jego produkcji... Jeszcze muzyka-może i faktycznie nadużywana ostatnio ale akurat w przypadku tego filmu pasująca idealnie-rzekłbym że lepiej pasuje do tego filmu niż do "Requiem for a Dream". Jednym słowem ja idę do kina i skomentuję film jak odczuję go na własnej skórze;) Pozdrawiam serdecznie wszyskich fanów s/f:)

ocenił(a) film na 6
slocik

Bzdura. Muzyka to nie jest z filmu Requiem, tylko jakiegoś kompozytora. To tak jakby czepiać, że muzykę klasyczną wykorzystują w wielu filmach. To norma. Z trailera nie wynika IMHO wcale to co napisałeś. IMHO dowodzi to że film widziałeś (w filmie jest tak jak napisałeś).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones