PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 754
oceny
7,6 10 1 299754
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

teza 1: maszyna też człowiek, też ma uczucia i duszę i marzy o wielkiej miłości. teza 2: człowiek jest be i gupi, bo nie szanuje swojego miejsca zamieszkania, zaśmieca Ziemię i w końcu będzie musiał ją opuścić. teza 3: wspólnymi siłami można jednak zapobiec katastrofie i po wieczność biegać na zielonych łąkach oraz pracować na roli... odkrywcze? niespecjalnie, za to ubrane w efekciarską formę, pełne fajerwerków i "słodziachnych" stworzonek, które za zadanie mają robić wielkie oczka i wydawać z siebie irytujące onomatopeiczne dźwięki. jak dla mnie rzecz nieznośnie wykalkulowana, kolejny bezwstydny skok na kasę, który stara się swe prawdziwe intencje ukryć pod cienkim płaszczykiem wzniosłych idei, krytyki konsumpcjonizmu i innych wyświechtanych frazesów. o tym, że robota mi szkoda wiem już od czasów filmu Ridleya Scotta. nie trza mi następnej komputerowej błyskotki Pixara aby sobie o tym przypominać. jak będę chciał obejrzeć coś o stworzonkach z dużymi serduszkami to raczej już sięgnę po "Troskliwe Misie".

ocenił(a) film na 9
Caligula

Toś się nie popisał z tymi "tezami"... Jak widać, nawet dla takiego filmu jesteś zbyt (umysłowo) ubogi :).

ocenił(a) film na 9
Caligula

Blade Runner? No chyba nie. On był przecież o czymś zupełnie innym, lepiej sobie go obejrzyj jeszcze raz, dokładniej.

A co do Wall-E, to jest film animowany Disneya. Czego się spodziewałeś? Krwi? Seksu? Niekomercyjnego ambitnego kina?
Jak dla mnie film spełnia swoją rolę.

ocenił(a) film na 3
No_Name_5

hmm, a może Tobie przydałby się kolejny seans, żeby wychwycić prawdziwy sens wspomnianego filmu?

brak krwi jestem w stanie im wybaczyć. ale trochę ostrego rżnięcia to już mogli zaserwować. co oni ludziom wciskają? moralizowanie bez sterczących sutków już tak łatwo nie wchodzi jak dawniej...

ocenił(a) film na 9
Caligula

Oglądałem dwa razy, dzięki ale nie skorzystam. No dobra w BR był wątek w stylu "maszyna też człowiek", jednak tamci to byli replikanci, ludzie stworzeni za pomocą inżynierii genetycznej, a nie maszyny. No i było to raczej tło do przekazania innych prawd i takich tam.

Jeśli chodzi o sex&przemoc to nie bój się. Disney zawsze był kilkanaście lat za Japończykami, ale w końcu zawsze idzie w ich ślady. Patrząc na Anime jakie się dziś tworzy i porównując do starych produkcji, wolę już takie proste, głupiutkie Wall-E.

ocenił(a) film na 3
No_Name_5

zważywszy że film dostępny jest w pięciu w mniejszym lub większym (w tym także w kwestii wymowy i "takich tam") różniących się od siebie wersjach, te dwa razy to liczba raczej skromna...

termin "animacja" nie jest tożsamy z określeniem "film dla dzieci". a anime już tym bardziej.

Caligula

blade runner to naprawde ogromna czarna śmierdząca kupa w porównaniu z Wall-e

ocenił(a) film na 9
tomasz_user

Ze skrajności w skrajność :)

Mi się podobały obydwa. Zresztą jak już pisałem, dziwne porównanie.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Odnosnie waszej dyskusji o czym jest Blade runner, to moze problem w zdefiniowaniu tego polega na tym, ze oryginal, czyli ksiazka, jest o zupelnie czym innym, niz filmowa adaptacja. ZUPELNIE ZMIENIONY PRZEKAZ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones