PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 785
ocen
7,6 10 1 299785
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

9/10 - filmowe cudeńko

użytkownik usunięty

WALL - E w tym roku sięgnął po wszystkie możliwe wyróżnienia jakie można przyznać animacji. Obraz Andrew Stantona rozczulił miliony widzów na całym świecie, a swój tryumfalny pochód zakończył zdobyciem OSKARA i ZŁOTEGO GLOBU dla najlepszego filmu animowanego.

W sumie po seansie filmu na DVD nie dziwie się nie czemu na ten film spadł tak gęsty deszcz nagród i dlaczego wielu widzów pokochało ten obraz.
Dzieło Andrew Stantona to urzekający i rozczulający film. Na tle innych animowanych produkcji ostatnich 7 lat WALL - E prezentuje się dość skromnie - nie ma tu dialogowych tyrrad, nadmiaru slapstickowego humoru oraz szaleńczej akcji.

WALL - E to kino wręcz niedzisiejsze, gdyż niemal jego cała połowa jest pozbawiona dialogów, twórcy budują tutaj liryczną atmosferę i tworzą intelektaulny przekaz za pomocą prostych (częstokroć poetyckich) obrazów oraz wymownych gestów. Druga połowa filmu tu już nieco więcej akcji, nieco więcej partii dialogowych oraz elementów humorystycznych.

WALL - E to słodka i prościutka bajka o robocie, który przebywając bardzo długie lata w samotności dziwnym trafem się uczłowieczył i zapragnął kochać.
Mamy tu więc historię miłosną, pro - ekologiczny przekaz, satyrę społeczną godną ostrego spojrzenia Michaela Moore'a, kilka czytelnych jedynie dla dorosłych metafor oraz pochwałę humanizmu. Wszystkie te treści udało się połączyć zgrabnie i ze smakiem.
WALL - E tam chwilami bawi i uczy, lecz nader często wzrusza.

Koneserzy kina odnajdą w filmie Andrew Stantona nawiązania do klasyki sf w tym do legendarnego obrazu Stanleya Kubricka 2001: ODYSEJA KOSMICZANA.

Dawno nie dane mi było oglądać filmu tak prostego w swej formie, a zarazem nader inspirującego intelekt.

WALL- E to rozrwyka na najwyższym poziomie, która ucieszy te nieco starsze dzieciaki oraz większość dorosłych.
Zdecydowanie polecam.


ocenił(a) film na 10

'WALL - E to słodka i prościutka bajka o robocie, który przebywając bardzo długie lata w samotności dziwnym trafem się uczłowieczył i zapragnął kochać.'
Zupełnie trafne zdanie, z którym się jak najbardziej zgadzam! To film, może dla nie których bajka, na jaki czekałam. Równiez dawno nie widziałam takiego obrazu, który niczego na widzu nie wymusza, a jednocześnie wzrusza, naucza i bawi. Nawet na filmach ogłaszanych !komedią roku! nie wybuchałam tyle razy spontanicznym śmiechem;D

WALL.E choć postać zupełnie wymyślona, <mechanizm z procesorkiem, a nie sercem>, to jednak najżywsze urzeczywistnienie prawdziwych ludzkich pragnień...

Daję bez żadnego drżenia myszki, z całą pewnością 10/10! czegoś takiego, tak subtelnego i trafnego jeszcze nie widziałam. Brava dla twórców, a wszystkie nagrody w 100% zasłużone.
P.S. Wizja przyszłości i ludzi jako spasionych słoni morskich naprawdę przerażająca i.... rozbrajająca;]] grubaśne leniuchy ;p


ocenił(a) film na 10

Nic mi nie zostaje, tylko się podpisać pod Twoją wypowiedzią.

Wszystkie relacje budowane drobnymi gestami, które nadają mechanizmom tyle serca. W finale się wzruszyłem.
I w dodatku tło dla uczuć głównych bohaterów - inaczej niż w większości animacji - jest równie ciekawe, co i sama historia robotów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones