PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 745
ocen
7,6 10 1 299745
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

Piękna baśń

ocenił(a) film na 10

Byłem w piątek na pokazie przed premierowym i powiem otwarcie że mile mnie film zaskoczył. Liczyłem na komedię, a dostałem piękną i jakże życiową baśń. Tytułowy WALL-E jest nie dość że sympatyczny to bardzo prostoduszny i dobry. Do tego nieraz robi nieświadomie tyle zamieszania że aż dziw bierze iż wychodzi z tego cało :) Wątek miłosny też jest ciekawy, mimo iż całkiem przewidywalny. Pokazuje w sumie prawdę ze niewiele potrzeba aby kogoś w sobie rozkochać o ile się to robi szczerze. Dodatkowo obraz ukazuje jak ludzie potrafią w swej bucie i głupocie wszystko zniszczyć (zaśmiecona Ziemia) oraz jak szybko poddają się lenistwu, co doprowadza ich niejako do ruiny (sceny na okręcie AXION).

Film polecam każdemu, a zwłaszcza zakochanym :)

PLUSY
+ animacja
+ mądry
+ śmieszny
+ naprawdę ciekawe gagi sytuacyjne
+ lekki

MINUSY
- Bardziej to baśń niż bajka
- Z początku niewiele się dzieje

Moja ocena 8/10

artur_t

Zgadzam się we wszystkim, oprócz jednego (i nie bierz mi tego za złe). To co potocznie nazywamy "bajką", tak na prawdę jest właśnie baśnią, bo bajka to krótki utwór wierszowany xD. Ale i tak wiadomo co chciałeś przekazać :)
Pozdrowionka ;)

WALL.E's the best
10/10

błagam, tylko nie wytykajcie mi że się czepiam, bo wiem o tym ;))

Nymphadora_Tonks

no czepiasz się. to jest właśnie baśń, a nie bajka, bo bajka to krótki utwór wierszowany :P

ocenił(a) film na 10
Nymphadora_Tonks

W literaturze bajka to rzeczywiście krótki wierszowy utwór, choć nie zawsze. Bajki Krasickiego to wiersze zaś bajki Ezopa to krótkie opowiadania.
W kinematografii bajką jest rozumiany film animowany (bądź od kilku lat animacja komputerowa), który głównie jest przeznaczony dla dzieci zaś jego nadrzędną zasadą jest humorystyka słowna lub sytuacyjna. Baśń w kinematografii ma w przeciwieństwie do bajki o wiele bardziej rozbudowaną fabułę jak i postacie. Nie są one tak płytkie i przewidywalne jak w bajce, jak też pokazana też jest ich strona psychologiczna (rozterki, wątpliwości, miłostki, itp).

"WALL-E" jest typową baśnią, gdyż zawiera wszystkie powyższe elementy. Zwłaszcza rozbudowany profil psychologiczny postaci (to jak się uczy, zakochuje, poznaje otaczający go świat). Podobnie baśnią jest "Księżniczka Mononoke" choć to zarazem również anime (specyficzna kreska). Baśnią też jest dla przykładu "Pocahontas" czy "Piękna i bestia". Zaś bajka to dla przykładu "Ice Age", "Kurczak mały" czy "Shrek".

Jak widzicie bajka i baśń są różne w kinematografii i literaturze :)

artur_t

:D Widzę to również jak każdy kto by przeczytał Twój post. Wtrąciłam to nie w charakterze złośliwym tylko z uśmiechem ;)

ocenił(a) film na 9
Nymphadora_Tonks

kiedy wy tu sie "kłócicie" co jest bajka a co baśnią ja powiem tylko tyle: GENIALNY!! Pod każdym względem :) Nastawiałam się na coś zupełnie innego ale to co zobaczyłam bardzo miło mnie zaskoczyło. Polecam każdemu zarówno młodym jak i starszym kinomanom :))
Pozdrawiam gorąco ;**

ocenił(a) film na 9
artur_t

vermin83 napisał:
"MINUSY
- Bardziej to baśń niż bajka"
Powiem krótko - film animowany

"MINUSY
- Z początku niewiele się dzieje"
Przepraszam ale pierwsze pół godziny to najpiękniejsze obrazy z całego filmu, cała akcja na statku poza lotu w kosmosie mogła by nie istnieć a nawet jej brak w moim mniemaniu zwiększył by ocenę tego filmu. Jeśli by się przyjrzeć na grafikę na początku jest rażąco lepsza i bardziej wymagająca od grafików w stosunku do stylistyki statku (jestem pewien że choć część filmu na statku była dwa razy dłuższa od pobytu na ziemi to i tak graficy spędzili nad nią mniej czasu, po prostu patrząc na tekstury statku i te nieszczęsne postacie ludzkie to pojechali po najmniejszej linii oporu). No oczywiście nie wspominając o przewidywalnej fabule wątku ludzi...

ocenił(a) film na 10
musical_box

Jeśli już to animacja komputerowa :) Znaczący drobiazg.

Co do graficznej wersji ludzi jak i AXION'a to jak dla mnie były świetne. Zważ że na początku na hologramach nie masz komputerowych animacji ludzi tylko PRAWDZIWYCH aktorów. Więc ciężko tu mówić o lepszej jakości :) Od strony technicznej cały film prezentuje ten sam świetny poziom.

A początkiem mam na myśli pierwsze 20 minut :) I tam naprawdę jakoś super dużo się nie dzieje :) Przynajmniej dla mnie.

ocenił(a) film na 9
artur_t

Zgadzam sie, ze film madry, smieszny i mozna znalezc w nim duzo prawdy. Czy w tym kierunku nasz swiat nie zmierza - czlowieka niemyslacego jak obywatele na statku kosmicznym? Sluchamy radia, telefonu, rozmawiamy przez skypa ale nie z osoba obok, na ulicy.... I nie zgadzam sie z tym ze na poczatku filmu nie wiele sie dzieje. Na poczatku filmu poznajemy Wallego, ktoremu przypisano cechy ludzkie, a w rzeczywistosci roboty takie nie sa. Wall.e to wyzsza forma robota, poniewaz posiada zdolnosc samouczenia sie, cos co dzisiaj w swiecie robotyki nie jest tak zaawansowane, jest na etapie badan i testow. Zadbano nawet o takie szczegoly, ze jak Wall.e leci promem to laduje swoje akumulatory. Nawet roboty sie ucza w tym filmie, i ostatecznie chca przejac kontrole nad ludzmi, ktorzy skupili sie na przyjemnosciach. Ludzie sie przebudzili ale potrzebowali na to 700lat:-) Bardzo ciekawy film!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones