PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 785
ocen
7,6 10 1 299785
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

Piękny film

ocenił(a) film na 9

Z pozoru jest to bajka tylko dla dzieci, ale sądzę że ta bajka czy może raczej baśń jest o wiele głębsza niż niejeden film "dla dorosłych" Mam 18 lat i dzieckiem już nie jestem, mimo to Wall.e zrobił na mnie ogromne wrażenie. Moi czterdziestoparoletni informację o tym że mam zamiar oglądać "bajkę" przyjęli z ironicznym uśmiechem. Jednakże udało mi się namówić ich do oglądania, i w miarę upływu czasu widać było wyraźnie, że się "wkręcili" a film bardzo im się spodobał. Jak więc widać Wall.ego może oglądać każdy, bez względu na wiek. Każdy może znaleźć w Wall.em coś dla siebie. Dla dzieci będzie to przede wszystkim piękna historia o miłości i poświęceniu. Dojrzalsi odbiorcy doszukają się tu także krytyki naszej dzisiejszej cywilizacji, stylu życia a także przestrogi na przyszłość. Jest to najlepsza i najgłębsza baśń jaką w życiu widziałem. Nie wiem czy Pixar będzie stać w przyszłości na coś równie dobrego.

ocenił(a) film na 10
Tulkas

Ja szczerze wątpię, czy Pixarowi ta sztuka uda się drugi raz. Wcześniejsze ich animacje były raczej typowymi, lekkimi historyjkami o największych wartościach w życiu ludzi - przyjaźni, miłości, poświęceniu i takie tam. :) Dopiero tutaj udało się to połączyć z tak trafnym i aktualnym komentarzem odnośnie naszych czasów. Połączenie tych dwóch światów, to trudna sztuka i wątpię by następny film Pixara był równie lekki i równie głęboki. Z drugiej strony Pixar zawsze stać na osiągnięcie niemożliwego. :)

ocenił(a) film na 10
Khaosth

Moim zdaniem wytwórnia się rozwija i to nie tylko pod względem szczegółów i coraz to doskonalszej grafiki. Kto wie na co ich stać. Oby tak dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones