PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 807
ocen
7,6 10 1 299807
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

Po prostu bezbłędny

ocenił(a) film na 9

Chyba najlepsza animacja ostatniej dekady. Każda minuta w tym filmie wzbudza jakieś emocje: śmiech, wzruszenie lub daje do myślenia. I zachowując wszelkie proporcje, jak na film animowany jest on naprawdę przemyślany i przede wszystkim świetnie wykonany.

A jak kogoś naprawdę urzekła ta historia, to polecam zapoznać się z dodatkami na DVD, oraz z grą o tym samym tytule - obie te pozycje zawiera mnóstwo rozwinięć rożnych wątków, które w samym filmie się nie zmieściły.

ocenił(a) film na 9
K2aeS

potwierdzam, że rewelacyjna animacja. mimo że jestem dorosły to ten film mnie poruszył. jest dobrze zrealizowany, śmieszny, wzruszający i z morałem. 9/10 i do ulubionych.

ocenił(a) film na 9
stanleyfree

bo to jest właśnie bajka dla dorosłych wg mnie :) przepiękna, zmuszająca do podjęcia pewnych działań, do zastanowienia się nad swoim życiem i nad tym, dokąd ten świat zmierza. cudowna, dobra technicznie, świetna pod każdym względem.

uwielbiam, gdy film wyciska ze mnie łzy, a a WALL-E robił to nie raz. najbardziej smutne było to, że te roboty były bardziej ludzkie od ludzi.

ocenił(a) film na 8
K2aeS

i jeszcze ta sekwencja napisów końcowych, gdzie poszczególne plansze były stylizowane na ziemską sztukę z różnych okresów - od paleolitu do impresjonistów - i przedstawiały odrodzenie ziemskiej cywilizacji. I jeszcze te wszystkie easter eggs i odniesienia do innych filmów. imho najlepsza produkcja pixara do tej pory.

K2aeS

Film jest niesamowicie CZUŁY. najbardziej to widać w szczegółach, w robocich gestach, w zaciśniętych łapkach, ich zgrabnych ruchach. A te wszystkie odgłosy, kliknięcia, stuknięcia świetnie to podkreślają... Np. uwielbiam scenę, w której Walle idzie spać i zaczyna się sam kołysać.. :)

K2aeS

I jeszcze obraz - zwłaszcza skażona i zniszczona Ziemia w pierwszej połowie filmu - cudo, świetne połączenie sztuki i techniki. Drugi raz obejrzałem dziś, chyba jak wszyscy tutaj. Pierwszy byłem w kinie z siostrzeńcem pięciolatkiem, chyba się wynudził. To w sumie nie jest film dla dzieci, większość kontekstów im ucieknie.
Na jeszcze kolejny plus dodaję kawałek Petera Gabriela na zakończenie, wespół z rewelacyjnymi, jak to już ktoś tu zauważył, napisami końcowymi.
Dużo dobrych seansów na Nowy Rok wszystkim!

użytkownik usunięty
K2aeS

Świetna zgadzam się. Dałbym 9 ale trochę początek na ziemi mnie nudził, że przez chwilę już miałem wyłączyć. Potem jednak już po wylocie w kosmos aż do końca jest genialna, zabawna nawet w pewnym momencie wzruszająca ;)

ocenił(a) film na 10

a mi się ten początek na ziemi podobał. a jak już Eva wylądowała to nawet bardzo.Całośc filmu jest (jak każdy wyżej to już zauważył) genialna, wzruszająca, zabawna itd. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones