Wchodzę sobie na imdb.com a tam na dziewiątym (!) miejscu ten film. Bardzo ciekawa sprawa, bo szalenie dawno żaden film tak wysoko nie był (ostatnio tylko Aż poleje się krew, ale to dotarło do 13 miejsca). A tutaj taki szok. Fajna sprawa ;-)
Myślałem, że nieco spadnie a tutaj awans o trzy pozycje ;-)
Do kina też lecę bankowo, bo postać robocika i sama fabuła póki co mnie zachwyca. Pozostałe recenzje także miażdżą.
No raczej że najlepszą, na początku po obejrzeniu zwiastuna myślałem że to nie jest animacja.
Ba, patrzę na zwiastuny i normalny fotorealizm otoczenia (nic dziwnego że mówi się że to właśnie Pixar zrobi efekty do filmu Brada Birda o trzęsieniu ziemi). No, ale nawet dobra animacja nie sprawi że film będzie w światowej czołówce, a Pixar potrafi wkładać duszę w swoje produkcję. No i patrząc na oceny, przez te 14 lat można powiedzieć że Wall-E dojrzewał jak wino :).
Dodam od siebie tylko tyle, że od kiedy odiwedzam imdb.com i sprawdzam listę to nigdy żaden film nie miał takiego startu. Już jakieś 4-5 dni utrzymuje się w dziesiątce. Przy 17 tysiącach głosów!
Zawsze możecie załątwić sobie film z innych źródeł, żeby zobaczyć film w oryginale. Mi np. pasuje czasem takie porównanie wersji językowych i często mam okazje oglądać bajki w różnych dubbingach.
Film jest na 19. miejscu na imdb.com przy 30 tysiącach głosów - To nie jest kraj dla starych ludzi poraz Aż poleje się krew przy takiej ilości głosów były już niżej.
Chciałbym szczerze, aby Wall-E przełamał impas i stał się drugim filmem animowanym, który otrzymałby nominację do Oscara za najlepszy film roku - szkoda mi strasznie, że Oscary są tak niesprawiedliwe oraz nie tolerują niektórych gatunków filmowych.
Niestety na oscary nic nie poradzisz... Ja się zastanawiałam ostatnio w jakich kategoriach mógłby zdobyć statuetkę, gdyż przyznam, że jestem zachwycona grafiką i postacią głównego bohatera:)
"ale mam nadzieję , ze będzie w kinach w oryginale"
Ale po co coś takiego robić? W filmie i tak jakoś dużo dialogów ponoć nie ma (znanych nazwisk też, jak choćby w Kung Fu Panda), co najwyżej roboty będą inaczej wymawiać imiona (Ewa zamiast Eve).
A co do oskarów, animacja to animacja, nieważne czy zagraniczna (Persepolis) czy amerykańska. Ale Ratatuj, prócz za film animowany, był jeszcze nominowany za scenariusz orginalny, muzykę, dźwięk i montaż dźwięku, więc Wall-E może nawet dostanie coś więcej :).
Jeśli chodzi o dubbing, filmy animowane zazwyczaj są bdb spolszczane i tak samo wg mnie jest w przypadku WALL-Ego. Wróciłem z pokazu przedpremierowego i nie odniosłem wrażenia, by Walle i Ewa (choć wypowiadają kilka słów po polsuu) brzęczały źle i niewiarygodnie.
Wall-E dostanie Oskara za najlepszy film animowany.Duze ma szanse na nominacje za piosenke i ogolnie najlepszy film!
Na 100% dostanie Oscara za najlepszy film animowany. Nominacja zapewne przypadnie także za najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszą muzykę i mam nadzieję - najlepszy film.
MAsz racje ze scenariuszem a muzyka...musze posluchac calego OST.
Na razie 2 najlepsze w tym roku to z The Dark Knight i Hancocka(szkoda,ze go tak malo w filmie).