PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399328}
7,6 299 754
oceny
7,6 10 1 299754
8,6 40
ocen krytyków
WALL·E
powrót do forum filmu WALL·E

Teraz kiedy mam już swoje latka to oglądając różne bajki z dzieciństwa zaczynam dostrzegać ludzkie cechy postaci,których wcześniej nie widziałem. Nie sądziłem jednak, że bajka może lepiej wyrażać pewne aspekty od filmu. WALL-E to historia, która bije na łeb wszelkie znane mi filmowe miłosne opowieści (no może z wyjątkiem Eternal Sunshine of the Spotless Mind).

Chyba przerzucam się na bajki ;)

ocenił(a) film na 10
Les_Grossman

dużo filmów widziałem w życiu ale ta animacja jest po prostu niesamowita... mało co się nie poryczałem na końcu, coś przepięknego, Oczywiście podpisuje się pod Twoim postem obiema rękami :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
grzes_radom

Bajka jest po prostu przeurocza, idealna dla dzieci i dorosłych :D Zakochałam się w tym robociku :)

susuanne

Oba robociki są niesamowite xd

ocenił(a) film na 9
Les_Grossman

love story pomiędzy Wall-em i Evą dla mnie jest trochę drugoplanowa, ten film animowany (trudno to nazwać "bajką") w moim odbiorze jest krytyką panującego obecnego konsumpcjonizmu.

asbiel

Dokładnie, wiele osób nie zauważa, że poza historią miłosną głównego bohatera, ukazany jest także portret współczesnego człowieka, którego pole widzenia kończy się tuż przed jego nosem (dosłownie!). Pasażerowie statku wyglądali tak samo, nie pragnęli niczym się wyróżniać, bo też nie było takiej potrzeby: przez całe życie robili to samo, czyli nic. Słowa Kapitana, m.in. "nie chcę przeżyć - chcę żyć" są, według mnie, najważniejsze w całym filmie. Szkoda, że tak wielu z nas potrafi zrozumieć przekaz, następnie uznać go za zbyt oczywisty, po czym nadal prowadzić swoje nudne życie, marnując cenny czas.

ocenił(a) film na 10
Les_Grossman

Bo filmy animowane są po prostu dobre :).
Sprowadzanie WALL-E'ego do pięknej historii miłosnej, czy krytyki konsumpcjonizmu, to spore uproszczenie. Ten film oferuje o wiele więcej, trzeba tylko się wgryźć :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones