PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607382}

6,9 26
ocen krytyków
Wada ukryta

Recenzje Użytkowników

Autorska adaptacja czy poprawna ekranizacja? Najnowszy film Paula Thomasa Andersona udowadnia, że wyznaczenie granicy między dwiema konwencjami filmowej interpretacji utworów literackich bywa niemożliwe. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, skoro sam utwór stanowi wielkie wyzwanie nie tylko dla przeciętnego hollywoodzkiego producenta, ale i niejednego czytelnika. "Wada ukryta" Thomasa Pynchona to powieść, która uwodzi i zwodzi zarazem. Anderson podjął się karkołomnego zadania - osiągnięcia tego samego efektu przy pomocy języka filmu. Wyszedł z niego bez szwanku. więcej
Jedną z najgorętszych wiadomości ubiegłorocznego sezonu filmowego okazał się powrót Paula Thomasa Andersona. Niestety, podczas gdy entuzjaści kina na całym świecie od kilku miesięcy świętują głośną adaptację powieści Thomasa Pynchona, polski widz pozostaje nadal daleko w tyle. "Wada ukryta" trafiła bowiem na czarną listę tytułów, które nasz rodzimy dystrybutor postanowił pominąć w swoim tegorocznym, jakże napiętym harmonogramie. więcej
"Inherent Vice" to siódmy z kolei, pełnometrażowy film Paula Thomasa Andersona. Film jest adaptacją książki Thomasa Pynchona "Inherent Vice''. Ci, którzy czytali książki Pynchona, wiedzą, że jego twórczość nie jest łatwa, ponieważ trzeba się wczuć w szalony klimat końca lat sześćdziesiątych, w których w Ameryce panował totalny chaos. Podobnie jest z filmem, który jest bardzo nietypowy, bardzo na haju, lecz nie jest zwykłą komedią kryminalną. Trudności może sprawiać sama fabuła, która jest trudna do przyswojenia. więcej