Film

Inherent Vice

2014 2 godz. 28 min.
6,6 15 477
ocen społeczności
6,6 10 1 15477
24 432
chce zobaczyć
6,8 10
ocen krytyków
{"rate":6.8,"count":10}
Kiedy "Doc" Sportello, uzależniony od narkotyków prywatny detektyw, dowiaduje się o zaginięciu byłej dziewczyny, postanawia rozpocząć własne śledztwo.
Wada ukryta
Zwiastun nr 2
Wada ukryta
Zwiastun nr 1
Wada ukryta - Zwiastun Nr 2 W życiu prywatnego detektywa Doca Sportello niespodziewanie pojawia się jego była żona. Raczy go przy okazji opowieścią o swoim aktualnym chłopaku, deweloperze-miliarderze, w którym akurat jest zakochana, oraz snutej przez jego żonę i jej kochanka intrydze mającej na celu porwanie miliardera i wysłanie go do wariatkowa... Nic dziwnego, że detektyw jest do tego wszystkiego sceptycznie nastawiony. Akcja rozgrywa się pod koniec psychodelicznych lat 60. Panuje powszechna paranoja. Doc dobrze wie, że "miłość" to jedno z modnych i chronicznie nadużywanych słów, lecz w odróżnieniu od innych zwykle wiąże się z poważnymi kłopotami.
Z importu 23 komentarze
Brutalna Jessica Chastain, upalony Joaquin Phoenix i japońscy killerzy

Wyreżyserowana przez Paula Thomasa Andersona ekranizacja powieści Thomasa Pynchona wiernie oddaje klimat końcówki psychodelicznych lat 60. Otoczony galerią dziwnych postaci - hipisów, surferów, detektywów, uwodzicielek, narkomanów, gangów i tajemniczych grup działających pod przykryciem, prywatny detektyw Doc Sportello balansuje na granicy absurdu i surrealistycznych halucynacji.

boxoffice
$8 110 975 w USA
$3 000 000 poza USA
budżet
$20 000 000
studio
Ghoulardi Film Company / IAC Films / Warner Bros.
inne tytuły
Robert Downey Jr. miał zagrać główną rolę męską. Jednak ostatecznie angaż otrzymał Joaquin Phoenix, po tym jak Paul Thomas Anderson zdecydował, że chce z nim ponownie współpracować.
Charlize Theron była początkowo przymierzana do roli Shasty.
Reese Witherspoon nagrała swoją rolę w cztery dni. Paul Thomas Anderson i Joaquin Phoenix chcieli, aby jej rolę w związku z dobrą współpracą rozszerzono, jednak aktorka odwiodła ich od tego pomysłu.
Kac po Ameryce
maryanka ocenił(a) film  na 
Autorska adaptacja czy poprawna ekranizacja? Najnowszy film Paula Thomasa Andersona udowadnia, że wyznaczenie granicy między dwiema konwencjami filmowej interpretacji ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 88%
Zaginiona dziewczyna
m_demski ocenił(a) film  na 
Jedną z najgorętszych wiadomości ubiegłorocznego sezonu filmowego okazał się powrót Paula Thomasa Andersona. Niestety, podczas gdy entuzjaści kina na całym świecie od ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 63%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oglądać na haju.

  jacenty_centy

  Takie filmy jak ten, Big Lebowski, czy Las Vegas Parano chyba najlepiej oglądać na haju, żeby wczuć się i zrozumieć bohaterów. Sam film pokręcony równo, ale świetnie zrealizowany. Gra aktorska na wysokim poziomie. Jednym słowem, jeśli ktoś ma nastrój na lekką psychodelę, to polecam.

 • ale... że co???

  zandra5 ocenił(a) film na

  cóż, przyznaję- nie obejrzałam do końca, po prostu nie zmogłam... Wytrwałam ok. 1 godz. Średnio co trzy minuty pytałam się- ale o co chodzi??? Phoenix wygląda jak nieudany cosplay Wolverine'a, dialogi to jakiś bezsensowny bełkot (większość z nich jest wymamrotana lub wyszeptana, trudno cokolwiek ... więcej

 • Obłędny! Przepyszny! Chcę jeszcze raz!

  snoopy ocenił(a) film na

  Mam taką teorię: PT Anderson to nieślubne dziecko Quentina Tarantino i Wesa Andersona wychowane przez braci Coen w domu zaprojektowanym przez Matthew Weinera. Tyle przynajmniej można wyczytać z jego "Wady ukrytej". Nie wiem, czy to jego najlepszy film, ale zdecydowanie jest moim ... więcej

 • Nie sugerować się oceną!

  klaustrofobiusz ocenił(a) film na

  Obejrzałem ten film dopiero w 2018. Bo miał 6,5 - wiecie, słabo... O matko, rewela, Big Lebowski 21 wieku !!!

  11
  • Premiera w kwietniu?!

   Martinf

   Niech dystrybutor ma później pretensje do samego siebie, że wszyscy już ten film widzieli...

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.