PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666828}

Wenus w futrze

La Vénus à la fourrure
7,3 34 403
oceny
7,3 10 1 34403
7,2 27
ocen krytyków
Wenus w futrze
powrót do forum filmu Wenus w futrze

niestety film nakręcony chyba tylko dla kasy, przykre bo choć gra aktorów niezła to film o niczym,
miał być o skrywanych pragnieniach i żądzach wyszedł mdły i nudny. Gdyby nakręcił go ktoś inny
niż Polański to tzw "krytycy" nie zostawiliby suchej nitki, a tak wpadają w zachwyt. Wielki reżyser 3
moich ulubionych filmów, po średnim filmie Rzeź teraz nakręcił bardzo słaby film. Szkoda szkoda
szkoda......

ocenił(a) film na 7
rutkowskatrzaska

ja mam kompletnie odwrotne zdanie , film jest genialny mialem okazje obejrzrc go na pokazie przedpremierowym , i jak rzez nazywasz srednim filmem to wogole odradzam ogladac filmy polanskiego ktore sa dla ludzi myslacych

ocenił(a) film na 3
Michal17

no coz widzialam 23 filmy polanskiego z tego 2 uwazam za slabe a 3 naleza do moich ulubionych czy mysle chyba tak

rutkowskatrzaska

Zgadzam się. Polański zrobił tylko 2 bardzo dobre filmy (Dziecko Rosemary i Tess) i 3 dobre (Śmierć i dziewczyna, Chinatown, Dziewiąte wrota), a resztę można sobie darować. Przy tak wielkiej ilości wyreżyserowanych filmów jego sukcesy wyglądają raczej na czysty przypadek, niż na efekt talentu.

Jego obsesja poniżania i upadlania filmowych bohaterów na dłuższą metę jest męcząca. Prywatnie jest to zarozumiały i opryskliwy bufon (miałem okazję się o tym przekonać w czasie jego wizyty w Warszawie). Dlatego raczej sobie daruję "Wenus w futrze".

ocenił(a) film na 8
Franio

Gorzkie gody też jest filmem bardzo dobrym, trafiającym w moje gusty. Z całą resztą się trochę zgadzam ;)

Jellenio

Ale "Gorzkie gody" to ulubiony przez Polańskiego temat upadlania i torturowania. W tym wypadku jest to bezsensowna "sztuka dla sztuki" i epatowanie widza sadyzmem. Dlatego dla mnie jest to film obrzydliwy. "Śmierć i dziewczyna" chociaż też eksponuje okrucieństwo, to jednak ma on konkretne uzasadnienie- jest drogą do zemsty i odkrywania prawdy.

ocenił(a) film na 8
Franio

Gdzie nastąpiło epatowanie sadyzmem ? Czy my oglądaliśmy ten sam film ?

Jellenio

Ja na pewno oglądałem. Czy ty oglądałeś- nie wiem. Raczej wątpię. "Gorzkie gody" to historia perwersyjnego sado-masochistycznego układu erotycznego, opartego na psychicznych (głównie) torturach i okrucieństwie.
Czyli typowy dla Polańskiego obrzydliwy koktajl.

ocenił(a) film na 8
Franio

Heh, jesteś zabawny. Gorzkie Gody to raczej film o pożądaniu, zgubnej namiętności i jej skutkach. Same sceny sado-maso, które tak na prawdę ciężko nazwać samo-maso, to raczej próba ratowania namiętności, które były jedyną emocją łącząca głównych bohaterów. Same tortury psychiczne zaczęły się dopiero po tym, jak technicznie ich relacja została zakończona. Ale co mogło łączyć niedoświadczoną dziewczynę i doświadczonego oraz inteligentnego pisarza. Namiętność umarła szybko, ona ciągle była przywiązana do swojego mentora, sama na siebie sprowadziła "tortury" nie umiejąc wziąć się w garść i zacząć życie na nowo. Polański w sumie dobrze pokazuje, żeby stworzyć dobry związek, trzeba pamiętać o zaspokajaniu każdej z płaszczyzn, czysto fizycznej (pobudzanie namiętności) i czysto duchowej(przyjaźń).

ocenił(a) film na 7
Franio

a gdzie lokator? noż w wodzie? wstręt? na pewno widziałaś wszystkie jego filmy?

ocenił(a) film na 8
rutkowskatrzaska

"miał być o skrywanych pragnieniach i żądzach"
Nie siedzę w głowie Polańskiego, ale literacki pierwowzór na pewno nie jest o skrywanych pragnieniach i żądzach.

użytkownik usunięty
rutkowskatrzaska

Tak wlasne i ile jeszcze bedziemy cierpieć atakowani słabymi tworami tego pana w ktorego kazdym tworze gra jego mało urokliwa małzonka, niema innych aktorek? ... nie do zniesienia juz to jest, powinno sie wprowadzić miedzynarodowy zakaz zatrudniania w rolach pierwszoplanowych swoich dup oraz dzieci, przez reżyserow, szczegolnie tych aspirujacych do geniuszu.

Pani Seigner zbytnio eksponuje swoje mocno zwiędnięte już wdzięki. Obwisły biust i zwiotczałe ciało niezbyt pasują do tej roli, która aż prosi się o znacznie młodszą aktorkę. No, ale tak pieniądze z gaży zostały w rodzinie reżysera...

Franio

A ja uważam iż kobieta jest jak wino - im starsza tym lepsza. Na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy wyidealizowanym i do bólu sztucznym kinem z USA a kinem Francuskim? Czy na prawdę uważasz iż jednymkrzyszto f.kardas@gmail.com

użytkownik usunięty
Fizyk79

Tak w kinie francuskim tak jak i polskim łatwiej dostrzegalne sa koneksje i wysoka pozycja w branży, o zatrudnianiu żon i rodziny nie wspomne :)

A co właściwie w tym złego, jeśli to tylko służy filmowi?
To Bergman też był beeee, bo obsadzał Ullmann?

ocenił(a) film na 6
patrice_filmweb

Ullmann nigdy nie była żoną Bergmana (wiem wiem, maja nieslubne dziecko i byli w jakimstam zwiazku) a ponadto jest wspaniałą aktorką.

Marvin

Tak, ale chodzi mniej więcej o to samo: obsadzanie partnerów życiowych - wszystko jedno czy to związek zalegalizowany, czy nie :) Ale dzięki za komentarz.

ocenił(a) film na 8
patrice_filmweb

Lepszy przykład to Fellini i Giulietta Masina :)

Fizyk79

Niektórych kręcą staruszki. Ja na szczęście do takich nie należę i nie uważam przywiędłych ciał za warte eksponowania w erotycznym kontekście. Poza tym nie znasz kina amerykańskiego, w którym jest masa filmów wybitnych i na najwyższym poziomie artystycznym. Kino francuskie jest specyficzne- oprócz nielicznych arcydzieł jest tam większość niestety miernoty i dużo komercji.

ocenił(a) film na 10
Franio

Proszę o tytuły tych wybitnych amerykańskich dzieł na najwyższym poziomie artystycznym, chetnie obejrzę. Z góry dziękuję

Renata_Zybura

Ile ty masz lat? Dziesięć? Poszukaj sama i nie kompromituj się więcej publicznie.

ocenił(a) film na 10
Franio

Proszę o te dziesięć tytułów tak czy inaczej. Co, nie znasz ich? ;)

Renata_Zybura

Czy naprawdę jesteś tak głupia, czy tylko udajesz?

ocenił(a) film na 10
Franio

Zgaduj w co sie bawię ;)

Renata_Zybura

Szkoda mi czasu na takie głupoty

ocenił(a) film na 10
Franio

Widać, że wcale nie ;)

ocenił(a) film na 10
Franio

Franeczku, mon cher, poczytaj sobie o dobrych amerykańskich filmach (ponizej kolega podał listę) i obejrzyj je co najmniej ze 3 razy zanim zaczniesz cokolwiek pisac na forum filmowym. Serdeczności :)

ocenił(a) film na 8
Renata_Zybura

"Na najwyższym poziomie artystycznym" brzmi trochę jak banalny frazes, ale nie można nie doceniać kina amerykańskiego, ale skoro prosisz o listę, to proszę bardzo, choć wciąż, wszystko jest subiektywne, więc i ta lista taka jest, w każdym razie mogę śmiało polecić.

12 Angry Men
Taxi Driver
Once Upon a Time in America
One Flew Over the Cuckoo's Nest
Rain Man
Apocalypse Now
Raging Bull
The Color Purple
Schindler's List
To Kill a Mockingbird

ocenił(a) film na 10
DrunkWalker

WRESZCIE się doczekałam listy, której Franio nie był w stanie przygotować (może nie był merytorycznie przygotowany, może miał słabszy dzień ;) W 100% zgadza się z moją listą, wszystkie te filmy widziałam. Serdeczne dzięki za konkretną wypowiedź :)

ocenił(a) film na 9
Franio

A ile masz lat jeśli można wiedzieć ?
Nie kręcą cię staruszki....:) cóż za stwierdzenie, jak płytkie i nie na miejscu.... co kogo obchodzi twoje życie erotyczne i twoje upodobania ?

użytkownik usunięty
Mimi_15

A co kogo obchodzi najnowszy film Romana?

Mimi_15

Mam więcej niż ty, czyli więcej niż 15 i ze szczylami nie dyskutuję.

ocenił(a) film na 9
Franio

Głupek, który myśli że czas stoi w miejscu.... Jak w 2008 roku dodano "15 " do nicku to myśli że to mój wiek, co za skojarzenie. Gratuluję inteligencji. I nie dyskutuj, bo rzeczywiście nie ten poziom........................

Mimi_15

Lat przybyło, ale ani grama rozumu ani kultury...

ocenił(a) film na 9
Franio

ty za to wszystkie rozumy pozjadałeś i nadmiernie kulturalny jesteś, widać po wypowiedziach....
mówiąc o aktorce" stare babsko "....tryskasz elokwencją i doborem słów.... pisać tutaj można wszystko, każdy anonimowy przecież.....

ocenił(a) film na 8
Franio

A ta "staruszka" to kto, bo jakoś nie rozumiem... Że Seigner ma coś koło czterdziestki? To piękne są - jak rozumiem - wedle Twej opinii, nastoletnie panny jedynie?

użytkownik usunięty
MadameAg

Cos koło 40? kobieta 47 lat .. to chyba coś koło 50 :D ... sex starych ludzi jest nienaturalny i obrzydliwy tak samo jak sex z dziećmi, a juz kobieta pod 50 ktora obnaza sie przed kamera i udaje ze jest sexowna, to jest zbocznie zaden normalny mezczyzna nie powinien sie nia zainteresowac wiec o czym jest ten film? ... osobiscie niemam ochoty ogladac starszej obnazonej żony polańskiego udajacej sex bombe, kobieta ma termin przydatności do 30 ... trudno tak nas skonstruowała natura ... jesli to kogoś obraza to trudno ale sex rządzi sie swoimi prawami i nikt nie bedzie wzdychał do 50 latki.

tak bardzo mi cię szkoda...

Popieram. Tylko młodość jest piękna i estetyczna. Stare babsko, nawet ponaciągane i pomalowane, niestety nadal pozostaje tylko starym babskiem. Tym bardziej, że tony makijażu wiecznie nosić nie można.

ocenił(a) film na 8

świat nie składa się jedynie z dwudziestolatków, zauważ łaskawie. Może Twoim zdaniem filmy należałoby zarezerwować dla małolatów, mnie akurat pociąga dojrzałość - w wydaniu zarówno damskim, jak i męskim...A Emmanuelle Seigner mimo wieku jest bardzo atrakcyjna. A jeśli nie lubisz oglądać starszych kobiet to nie oglądaj filmów z nimi i tyle, sugeruję kreskówki Disneya - są bardzo "estetyczne" :)

ocenił(a) film na 9

napisz mi jaki termin przydatności ma mężczyzna według ciebie ? Ciekawie piszesz, tylko chyba nie na tym forum.

Mamusia i tatus wiedza,ze tu przesiadujesz i wypisujesz? Lekcje odrobiles?

Franio

Widać nie zrozumiałeś, że na tym też polega przewrotność i dodatkowa wartość konceptu Polańskiego, że Wanda nie ma 20 lat, ale znacznie więcej.
Tym samym myślący podobnie jak Ty dostają prztyczka w nos od reżysera. :)

Franio

Nie badz zawistny.

ocenił(a) film na 9

Małżonka akurat ma coś w sobie i jest bardzo urokliwa... rzecz gustu zapewne.

Mimi_15

A kogo obchodzi twój spaczony gust i upodobania do staruszek?

ocenił(a) film na 8
Franio

"staruszka"? myślę, że terminologia wybitnie przesadzona w odniesieniu do ciągle - wbrew metryce - pięknej i powabnej aktorki, na dodatek ciekawej osobowości, którą trzeba być bez wątpienia u boku Polańskiego...

MadameAg

No cóż... to co pokazała ostatnio w Cannes było odrażające i nieestetyczne, a nie piękne. Seigner odziała się w rodzaj czerwonego szlafroka z dekoltem poniżej pępka. U młodej aktorki byłoby to ładne, ale u niej widać było dwie nisko wiszące, naleśnikowate piersi i przywiędłe ciałko. Wyglądała i zachowywała się jak stara prosty.utka. Może to właśnie pociąga w niej Polańskiego.

ocenił(a) film na 8
Franio

na szczęście to nie była "angielska herbatka", a artystyczny spęd, gdzie awangarda ma swoje uzasadnienie, czego zapewne drobnomieszczański arogancik kompletnie nie pojmuje.

użytkownik usunięty
MadameAg

ja tez nie pojmuje ubierania starej szpary w dekold ... to lekko nismaczne ... moze awangarda sie w tym lubuje :) ... a polanski to stary erotoman to widac

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones