PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459178}

Weronika postanawia umrzeć

Veronika Decides to Die
6,4 42 931
ocen
6,4 10 1 42931
3,5 2
oceny krytyków
Weronika postanawia umrzeć
powrót do forum filmu Weronika postanawia umrzeć

bez rewelacji

ocenił(a) film na 5

postanowiłam obejrzeć przed ewentualnym przeczytaniem książki, ale teraz już spasuję ... dość szablonowo i przewidywalnie jak dla mnie ... i strasznie powoli się toczy.

ocenił(a) film na 10
kejtlin

nie wiem czy słyszałaś o tym jak wiele ludzi mowi że książki są z reguły lepsze od filmów i to raczej lepiej przeczytać książkę najpierw a potem oglądać filmy... myślę, że wtedy wrażenie i rozumienie filmu jest dużo lepsze... :]

ocenił(a) film na 6
overcoat

Masz rację, że najpierw powinno się czytać książki, a dopiero potem oglądać ich ekranizacje... Jednak w tym przypadku książka jest tak samo marna jak film, w dodatku przepełniona jeszcze większym, pseudofilozoficznym bełkotem, którego nie uwzględniono w filmie (za co chwała twórcom pod tym jednym względem). Czyta się ciężko, w dodatku z irytacją... Jestem już gdzieś przy końcówce i dobrnąć mi do niej ciężko.

@kejtlin, polecam Ci przeczytanie książki. Wyrobisz sobie pełną opinię o wszystkich aspektach historii o Weronice. Inna kwestia, że skoro film Ci się dłużył, to możesz nie zdzierżyć pierwszych 5 stron, ale spróbować warto. Ja osobiście myślałam, że książka poratuje ogólny wizerunek całej tej bajki, ale cóż... wg moich odczuć jeszcze ten bezsens pogłębia. Pozdrawiam :)

buszasz

Książki niestety nie czytałam, ale co do ekranizacji mam bardzo mieszane uczucia.
Główna bohaterka poprawnie zagrała, ale drugoplanowi aktorzy kiepsko wypadli. Sama historia bez rewelacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones