PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740444}

Więzień labiryntu: Lek na śmierć

Maze Runner: The Death Cure
6,6 65 130
ocen
6,6 10 1 65130
4,5 4
oceny krytyków
Więzień labiryntu: Lek na śmierć
powrót do forum filmu Więzień labiryntu: Lek na śmierć

Rozumiem że reżyser musiał zmienić praktycznie większość scen w filmie ze względu na to że w 2 części wszystko zrobili inaczej niż w książce. Śmierć Newt'a jeszcze przeżyje ale gdy Teresa zginęła miałam ochotę wskoczyć na ekran i wydlubac reżyserowi oczy. Nie dość że Teresa im pomogła wejść znalazła lek i jeszcze uratowała Thomasa to Thomas był bardziej zaciekawiony listem od Newt'a niż "lekiem na śmierć" o którego walczyli i tyle wycierpieli. Teresa powinna dostac 10 metrowy pomnik a w ogóle nie powinna ginąć. Dzięki niej ludzkość ocalala a Thomas w połowie zachowywał się jak gimbus ale potem się opamietal. Ehh... Zmienili prawie 80% filmu porównując do książki. Ale tych 2 scen nie zmienili!!! Ale patrząc na film ogólnie wciągający dreszcze pot i zaskoczenia pozytywne negatywne ale koniec końców 8/10.

ocenił(a) film na 10
BoonieAlly

Zgadzam się z tobą w 100%.. Śmierć Teresy była również niepotrzebna ... jej śmierć spowodowała że wewnętrznie umarłem .. rozsypałem się na tysiąc kawałków.. z czego nie wiem gdzie który jest... i ciężko mi się po tym pozbierać. Mimo iż zdradziła ich, działała w dobrej intencji, chciała ocalić życia innych ludzi. To jak pomagała tej dziewczynce (Którą próbowali ocalić w 3 części) pokazała że ma dobre serce. I w końcu wyszło jak wyszło .. Niektórzy jej nienawidzą, niektórzy cieszą się z jej śmierci, ale widząc jej przeszłość (traumę ze śmiercią matki) i całe te zdarzenia, związałem się z nią na tyle mocno, że jej śmierć mną bardzo poruszyła T.T

ocenił(a) film na 7
Jakub_Tabor

Wiem że długo od założenia tematu ale cóż, dopiero niedawno obejrzałem ostatnią część.
Mam nadzieję że ktokolwiek jeszcze to przeczyta.
No to że mną było tak że w 2 części byłem na nią lekko zły ale w 3 podobnie jak Thomas zacząłem ją znowu lubić. Śmierć Newta mnie poirytowala ale się z nią pogodzilem (chodź wystarczyło kilka minut by przeżył), ale po tym jak Thomas został postrzelony w brzuch wyłączyłem telefon (byłem zły że 2 główna postać zginie). Ale rano stwierdziłem że muszę to dokończyć i muszę przyznać że śmierć Teresy bardzo do mnie dotarła. Chyba przy żadnym dotąd filmie się tak nie wzruszyłem i musiałem powstrzymywać się od uronienia łzy. Po obejrzeniu filmu przez dłuższy czas zastanawiałem się "po co nie skoczyła, przecież by zdążyła". Koniec końców ona i jej poświęcenie nie zasługuje na taką ilość negatywnego odbioru. Ostatnio patrząc jeszcze raz na 1 część jak ujrzałem w śnie Thomasa, scenę gdy razem z Teresą leżą na stole i czekają aż ich wyślą do labiryntu trzymając się za dłonie zrobiło mi się przykro.
Mam nadzieję że ktoś poza mną również ma takie odczucia.

ocenił(a) film na 8
BoonieAlly

Hm, nie zgadzam się z Tobą. Jeśli czytałaś książkę to powinnaś wiedzieć, że Teresa ginie bo uratowała życie Thomasowi. Fakt, że w książce było to opisane jakoś bardziej emocjonalnie i miało większe znaczenie niż w filmie, ale mimo wszystko moim zdaniem jej śmierć była tam potrzebna. Jakby nie patrzeć zdradziła ich, odwróciła się od nich więc jej śmierć ma drugie znaczenie. Coś w stylu prośby o wybaczenie.

ocenił(a) film na 8
matrioszkaa_

U mnie odwrotnie. Newt mógł przeżyć, Tereska może sobie padać

ocenił(a) film na 7
BoonieAlly

Mogli zrobić z jej śmiercią inaczej, a nie że miała dosyć czasu by skoczyć i nie zrobiła tego..

ocenił(a) film na 8
Kalimdor

A śmierć Newta? Przerzucali se serum i myśleli, że go uratują .. jeszcze gorzej.

ocenił(a) film na 6
BoonieAlly

Teresa zasługiwała na śmierć, ponieważ ich zdradziła przez co zginęło wiele niewinnych osób, a to że ich uratowała w trzeciej części to jedynie jest drobnymi przeprosinami, po czym zabiła siebie i według mnie, był to najlepszy moment trzeciej części.
Co z tego że wynalazła lek, skoro zabiła od tak tyle osób?

No cóż, ja i Ty mamy inne zdania, ale mnie i tak podobała się trylogia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones