PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1223}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 43 tys. ocen
7,3 10 1 42535
5,8 8 krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Czytając opinie co niektórych osób na temat "Wichrowych wzgórz", spodziewałam się gniota jakich mało, ale mimo wszystko postanowiłam zobaczyć ten film i bardzo dobrze, że tak postąpiłam. Bo film jest piękny, wbrew tym wszystkim marnym recenzjom. Wszystko jest tam zachwycające: sceneria (Anglia jest taaaaka cudna!), muzyka, niezwykle poruszająca historia i oczywiście Ralph Fiennes, niesamowicie przystojny! Ogólnie bardzo polecam. W najbliższym czasie muszę koniecznie przeczytać książkę! :)))

ocenił(a) film na 10
Lady_Cat_Black

siostry Bronte
Książka warta polecenia. Trudno powiedzieć, czy film dorównuje książce, czy książka filmowi. Świetny przykład dobrej ekranizacji. Zresztą, "Dziwne losy Jane Eyre" są w podobnym klimacie, także polecam.

ocenił(a) film na 9
gw1azdeczka

A, tak!
Właśnie niedawno przeczytałam książkę i jestem zachwycona, mimo, że raczej nie czytuję romansów (wolę powieść historyczną i literaturę faktu....). Mimo to książka "Wichrowe Wzgórza" podobała mi się ogromnie, zwłaszcza, że opisuje moją ukochaną Anglię. :)

ocenił(a) film na 10
Lady_Cat_Black

romans?
Miło mi, że książka ci się podobała. Czasami żałuję, że utalentowane siostry napisały tak mało książek. Przyznasz jednak, że "Wichrowe Wzgórza" to nie tylko romans. Dla mnie to w dużej mierze ciekawe portrety psychologiczne, co niejako samą akcję sprowadza na drugi plan.

Swego czasu czytałam jakąś kontynuację "Wichrowych Wzgórz", a właściwie inklinację - opowiadała o latach, które Heathcliff spędził poza Wichrowymi Wzgórzami. Ale do Bronte się do nie umywało..