PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1223}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
7,3 42 438
ocen
7,3 10 1 42438
5,3 6
ocen krytyków
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Mam wielką prośbę kto zna dobrze książkę (w oryginale byłoby świetnie) , ale i po polsku niech się odezwie , bo potrzebuję bardzo bardzo bardzo jednego cytatu do pracy... byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc

ocenił(a) film na 9
maga89

Z przyjemnością pomogę, to moja ulubiona książka, ale czego konkretnie poczebujesz?!
Na jaki temat?
Cokolwiek?
P.S polecam wikicytaty :)

warzywniaki

ooo już mówię :)
bardzo potrzebny mi jeden cytat, szukam go i nie mogę znaleźć,zerknę na wiki ale to nie jest chyba jeden z tych najbardziej znanych.. a może?
a mianowicie scena kiedy Catherine i Heathcliff spacerują po wrzosowiskach i oglądają niebo i on jej mówi żeby zamknęła oczy i jak je otworzy to taka będzie jej przyszłość jak ono będzie wyglądać
kojarzysz? mniej więcej w którym momencie to jest? a jakbyś dała rozdział to w ogóle byłabym wdzięczna
(chociaż w angielskiej wersji,a z tej potrzebuje, pewnie się będzie trochę różnić, ale może niedużo)

W filmie ta scena była jeszcze przed pobytem Catherine u Lintonów ale w książce chyba jest inaczej

ocenił(a) film na 9
maga89

A, no tak, niebo się wtedy pokrywa chmurami, chyba...
szukam tego i szukam... I nie mogę za nic znależć!
Kurcze, który to był rozdział?! Niech ktoś dobry pomoże!!

ocenił(a) film na 10
maga89

Pare dni temu skonczyalm czytac ta ksiazke, i obawiam sie iz scena o ktorej mowisz byla dolozona na potrzeby filmu, dla ubarwienia fabuły czy czegoś tam. w ksiazce prawie cala historia byla opisywana z punku widzenia ellen dean, wiec nie ma opcji zeby ona byla swiadkiem owej sytuacji. Z tego co pamietam, nie natknelam sie na ten fragment.

tu napisy z filmu, jaby jednak sie przydały :)

Close your eyes. If, when you open your eyes, the day is sunny and bright, so shall your future be. But if the day is full of storms, so shall be your life. Now, open your eyes.

Zamknij oczy. Jeśli będzie jasno i słonecznie, gdy je otworzysz, taka będzie twoja przyszłość, lecz jeśli zerwie się burza... burzliwe będzie twoje życie. A teraz otwórz oczy.

a tu link do ebooka w orginale
http://www.gutenberg.org/catalog/world/readfile?fk_files=306385
moze tez bedzie potrzebny

pozdrawiam

werucha91

kuuuurcze... tego się właśnie obawiałam...
ale i tak dzięki wielkie za pomoc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones