film

Wielka przygoda Pee Wee Hermana

Pee-wee's Big Adventure
1985
1 godz. 32 min.
6,1 2 717
ocen
6,1 10 1 2717
Kiedy ekscentryczny Pee Wee Herman odkrywa, że jego ukochany rower został skradziony, wyrusza w podróż swojego życia, aby go odnaleźć.  więcej mniej
Wielka przygoda Pee Wee Hermana zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Specjalnie skonstruowany rower Pee Wee Hermana (Paul Reubens) zostaje skradziony. Zrozpaczony właściciel jest przekonany, że winny temu jest jego wróg, Francis (Mark Holton). Aby wykryć złodzieja, wzywa na pomoc swych przyjaciół. Wskazówką służy mu wróżka (Erica Yohn), która twierdzi, że wie, gdzie znajduje się zguba. Pee Wee wyrusza naSpecjalnie skonstruowany rower Pee Wee Hermana (Paul Reubens) zostaje skradziony. Zrozpaczony właściciel jest przekonany, że winny temu jest jego wróg, Francis (Mark Holton). Aby wykryć złodzieja, wzywa na pomoc swych przyjaciół. Wskazówką służy mu wróżka (Erica Yohn), która twierdzi, że wie, gdzie znajduje się zguba. Pee Wee wyrusza na poszukiwania. Towarzyszy mu Mickey (Judd Omen), zbiegły więzień. Kiedy docierają do Teksasu, okazuje się, że piwnica, w której miał znajdować się jego rower nie istnieje.

boxoffice
$40 940 662 w USA
budżet
$6 000 000
studio
Warner Bros. (przedstawia) / Aspen Film Society
tytuł oryg.
Pee-wee's Big Adventure
inne tytuły
Film nakręcono w Cabazon, Santa Monica, Santa Clarita, Południowej Pasadenie, Pomonie, Oxnard, Burbank, Culver City, Los Angeles, Calabasas, Glendale (Kalifornia, USA) i San Antonio (Teksas, USA).
Okres zdjęciowy trwał od 8 stycznia do 1 kwietnia 1985 roku.
Podczas sceny w magicznym sklepie, Mario prezentuje sztuczne głowy różnej wielkości. Największa z nich to podobizna Aleistera Crowleya.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych