Phil Hartman I

Phillip Edward Hartmann

6,7
680 ocen gry aktorskiej
Phil Hartman I
Philip Edward Hartmann urodził się 24 września 1948 roku w Brantford, Ontario. Jego pierwsze nazwisko było pisane przez dwa 'n' na końcu, jednak później Philip zmienił to na jedno 'n'. Jako syn Ruperta i Doris Hartmann'ów Phil był bardzo opiekuńczą i czułą osobą i nazywano go "słodką i miłą ostoją spokoju". Mimo, że urodził sie w Kanadzie, jego rodzina wyprowadziła się, kiedy Phil był jeszcze młody i większość dzieciństwa spędził w Connecticut and Południowej Kalifornii.Początkowo studiował grafikę na stanowym uniwersytecie Kalifornia i projektował okładki na płyty takich zespołów jak Crosby, Stills, Nash i Young.
W 1975 roku dołączył do trupy komediowej The Groundlings w Kalifornii i zdał sobie sprawę, że ma telent do komediowania. To właśnie w The Groundlings spotkał Paul'a Rubens'a, który stał się najlepszym przyjacielem Phil'a przez jego całą karierę. Razem stworzyli postać "Pee Wee Herman'a". Phil poznał także w The Groundlings swojego późniejszego przyjaciela Jon'a Livitz'a. W 1986 wystąpił w "saturday Night Live" i stał się ulubieńcem widowni. Był na scenie przez 8 sezonów, co było rekordem, który on i Kevin Nealon dzierżyli do kiedy Tim Meadows pobił go dziewięcioma sezonami.
W 1995 Philip opuścił SNL i zagrał jedną z głównych roli w uznanym przez krytyków show "News Radio". Przedstawił tam pewnego siebie i aroganckiego gospodarza radia, Bill'ego McNeal'a. Phil zagrał także w takich filmach jak Houseguest (1995), Jingle All The Way (1996), Greedy (1994) oraz Small Soldiers (1998). Phil zmarł 28 maja w 1998 roku w swoim domu w Encino w Kalifornii. Został zastrzelony przez swoją żonę, Brynn Hartman, która póżniej, tego samego dnia, zastrzeliła także siebie. Osierocili dwoje dzieci, Sean Edward (który wówczas miał 9 lat) i Birgen (która miała 6). Jego prochy zostały rozrzucone nad wyspą Catalina, nad wybrzeżem kalifornijskim, które było ulubionym miejscem wypoczynkowym Phil'a.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

data urodzenia: 24 września 1948

data śmierci: 28 maja 1998

miejsce urodzenia: Brantford, Kanada

wzrost: 179 cm

trzykrotnie żonaty: 1. Gretchen Lewis (12.03.1970 - 19.09.1972, rozwód); 2. Lisa Strain (18.12.1982 - 07.05.1985, rozwód), 3. Brynn Hartman (od 25.11.1987 do jego śmierci); 2 dzieci: Sean (ur. 1987) i Birgen (ur. 1992)
Jego bratem jest John Hartmann, członek legendarnego zespołu The Doobie Brothers.
Zmarł w Encino (Kalifornia, USA,). Został zastrzelony podczas snu przez swoją żonę Brynn Hartman.
W latach 1972-73 studiował grafikę na Stanowym Uniwersytecie California w Northridge.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

'...Został zastrzelony podczas snu przez swoją żonę...' - Ta bitch nie powinna wyjść z pierdla do końca swego marnego żywota !

Bardzo szkoda że został zastrzelony i jeszcze przez żonę. Dobrze grał w filmach.

w Snerusie świetna.Wiecie dlaczego jego żona go zastrzeliła kiedy spał??????????

jwt

Police dispatcher: "Emergency operator 614."

Ron Douglas: "Yeah, hi, this is 5065 Encino Blvd. And, um, I was called over to the residence. I think there's been a shooting here."

Dispatcher: "OK, do you see a victim?"

Douglas: "Yes."

Dispatcher: "OK, hold on for the paramedics, OK? One moment."

Douglas:...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones