Wielki błękit

Le grand bleu

1988 2 godz. 48 min.
7,5 94 991
ocen
7,5 10 1 94991
62 234
chce zobaczyć
6,9 12
ocen krytyków
{"rate":6.91667,"count":12}
powrót do forum filmu Wielki błękit
  • PacMan ocenił(a) ten film na: 10

Jeżeli miałbym kiedyś wybrać ten jeden jedyny film, który pokazuje na czym polega magia
    kina, to Wielki Błękit byłby tym filmem. Opus magnum Bessona, z każdej sceny, ujęcia czy
    dialogu bije totalna miłość i uwielbienie francuza do tematu. Do tego kapitalna muzyka
    Serry wprowadzająca widza w oniryczny klimat bezgranicznej i niepohamowanej miłości nie
    do kobiety czy mężczyzny, ale do żywiołu. Aha, postać Enzo... Reno po prostu został
    stworzony do odegrania tej postaci, to co on wyprawia w tym filmie przechodzi ludzkie
    pojęcie, perfekcja. Właściwie czego bym nie napisał to będzie superlatyw, 160-minutowa
    podróż z której nie chce się wracać, pochłaniająca widza, wręcz topiąca go w odmętach
    bezkresnych głębin oceanu, ukazująca jak pasja, chęć rywalizacji doprowadzająca do obsesji
    potrafi być niszczycielska, i to paradoksalnie jest tym najpiękniejszym motywem Błękitu.
    WIELKI film, perfekcyjny w każdym calu, magia kina w stanie czystym.

• fnr ocenił(a) ten film na: 10

PacMan Cieszę się, że są jeszcze ludzie, którzy myślą tak jak ja.

• PacMan Zgadzam się z Tobą, to jedyny film w swoim rodzaju.

• PacMan Ten film jest magiczny! Ma przepiękną oprawę muzyczną.

• radol ocenił(a) ten film na: 10

PacMan Przypomniał mi się ten film dziś przypadkiem. Gdy wszedłem na tę stronę wróciły wspomnienia uczuć które mną miotały gdy go oglądałem: smutek, radość, zazdrość, zdziwienie, zaskoczenie - istna karuzela. Niewiele jest filmów które potrząsnęłyby mną aż tak. Nawet gdy to piszę, cały czas mam na rękach gęsia skórę. Bardzo ładnie napisany post PacMan, lepiej bym tego nie ujął.

• PacMan Nic dodać, nic ująć ;)

• PacMan chociaż nie... Sporo, sporo można by dodać - zależnie od interpretacji filmu (a można i to jest wartość tego dzieła), i nic ująć...

• roman_zabawa ocenił(a) ten film na: 10

PacMan Co zrobić żeby spotkać syrenę... Genialny film!

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 10

PacMan Muszę obejrzeć!!

• PacMan Ależ masz rację:)!!!

• Betronn ocenił(a) ten film na: 9

dominika_gogolek Zgadzam się!

• PacMan Dokładnie jest tak jak napisałeś, lato, sportowe wyzwania, nie sposób zapomnieć tego filmu. Wraca się do niego myślami ciągle.

• DexterX ocenił(a) ten film na: 10

PacMan znowu mi się przypomniał ....piękny film (dziś już takich nie ma) 10***/10

• PacMan A jakieś konkrety?

• Betronn ocenił(a) ten film na: 9

PacMan Popieram!

• rotax750 ocenił(a) ten film na: 10

PacMan Kiedyś wróciłem z pracy i coś było nie tak, jakiś dziwny i zły dzień miałem, włączyłem tv i od razu sam początek Wielkiego Błękitu, dziwne, nie znałem tego filmu ale coś mnie od razu zahipnotyzowało, muzyka, i jakaś magia bijąca z ekranu. Od tamtej pory przyznaję nie oglądałem piękniejszego filmu