PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36875}

Wielki szef

Tang shan da xiong
7,2 5 721
ocen
7,2 10 1 5721
3,0 2
oceny krytyków
Wielki szef
powrót do forum filmu Wielki szef

W zasadzie już na zawsze zmienił moje zdanie o nim. Znałem Bruce'a jedynie z jego finałowych walk, które zdarzyło mi się obejrzeć na yt. Miałem go przez to za niezwykle brutalnego i chłodnego bohatera, który nigdy nie okazywał litości swoim przeciwnikom. Kiedy pewnego razu zobaczyłem "Wielkiego szefa", wszystko się zmieniło. Bruce jest tu postacią niezwykle zagubioną i wiele razy było mi go szkoda. Kiedy walczył, był przeważnie do tego zmuszony. Ostatnia walka to już czysta zemsta, ale ciężko się mu dziwić, skoro przeżył coś takiego. Byłem za młodu fanem Tekkena 3, dlatego też bardzo spodobała mi się inspiracja postaci Bruce'a Lee, jaką posłużyli się twórcy tej gry. Jako jeden z pierwszych filmów Bruce'a Lee odbieram go zdecydowanie najlepiej i jest on dla mnie swego rodzaju nostalgią. Oczywiście pod względem akcji lepsze są "Wściekłe pięści", "Droga smoka" i "Wejście smoka", ale to "Wielki szef" jest zdecydowanie najbardziej emocjonalnym filmem Lee.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones