PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426597}

Wilk z Wall Street

The Wolf of Wall Street
7,7 464 401
ocen
7,7 10 1 464401
8,0 53
oceny krytyków
Wilk z Wall Street
powrót do forum filmu Wilk z Wall Street

Tak uważam.
Mam na myśli rzecz jasna scenę z McConaugheyem w restauracji.
To perełka.
McConaughey tak wysoko wywindował poprzeczkę, że DiCaprio przez cały film musi się starać do niej choćby doskoczyć.
Bezskutecznie, ale... dobrze mu zrobi takie doświadczenie.
Poza tym film jest marny i żadne furie, szarże i przekleństwa podstarzałego amanta mu nie pomagają.

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

A dlaczego uważasz tą scenę za perełkę? Bluźnierstwa w Stratton Oakmont w rzeczywistości były czymś normalnym, więc również film musiał być nimi przeładowany.

ocenił(a) film na 6
pinker_2

Bo to uczciwie przygotowany i uczciwie zagrany monolog.
Uczciwie (powtarzam, bo to ważne) i z talentem.
Dobrze skonstruowany, pomysłowy, zaskakujący, bogaty w detale, dynamiczny, sugestywny...
Bardzo efektowny.
Coraz rzadziej się takie widuje.
Wystarczy?:):):)

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Dziękuje za odpowiedź. W sumie trochę się dziwię, że tak dobrego aktora wcisnęli na kilka początkowych minut tego filmu, a podobno w rzeczywistości pracował w firmie Jordana.

ocenił(a) film na 6
pinker_2

Cała przyjemność po mojej stronie:):):)
W sumie może nawet dobrze się stało?
Duet Scorsese - DiCaprio dostał nauczkę.
Obydwaj od pewnego czasu szli już na łatwiznę (w "Wyspie tajemnic też była tylko jedna dobra scena - ta z żona i martwymi dziećmi), a teraz może się otrząsną?
Popatrz, jak nowoczesny film zrobił staruszek Friedkin!
Tez z McConaugheyem:):):)

ocenił(a) film na 6
pinker_2

Mam na myśli film "Killer Joe".

ocenił(a) film na 10
candn_filmweb

7/10 to sporo jak na marny film z jedną dobrą sceną. W ogóle to chłopiec od komedii romantycznych (mcconaughey) jest w tym filmie malutki przy dicaprio. Serio. Chłopiec od komedii romantycznych to nie pacino, żeby mógł sobie tak szarżować, nie te umiejętności. W konfrontacji ze stonowanym, naturalnym leo, metiu wypada groteskowo i źle. Jedna scena jak belfort pierwszy raz pali crack, aktorsko zamiata. Zaciśnięcie pięści, zmarszczenie brwi, błysk w oku robią większe wrażenie niż nad ekspresywna gra chłopca od komedii romantycznych. A najlepszą sceną w filmie jest bez wątpienia ta na jachcie, czyli spotkanie z agentem fbi. To jest dialog, to jest popmysł, to jest aktorstwo, koleżko.

ocenił(a) film na 6
Klonazepam

Może ta siódemka to rzeczywiście za dużo?
Z resztą twojej, "koleżko", wypowiedzi całkiem się nie zgadzam. DiCaprio szarżuje i to, niestety, szarżuje marnie.
McConaughey nie jest "chłopczykiem od komedii romantycznych". Widziałem go w innych rolach.
To DiCaprio zaczynał jako przytulanka:):):)

ocenił(a) film na 10
candn_filmweb

Chyba oglądałeś inny film, skoro uważasz, że dicaprio tu szarżuje. Owszem są sceny gdy nabuzowany przemawia, motywuje swoich pracowników i robi to bardzo ekspresyjnie, ale inaczej się tego zagrać nie dało. No bo flegma za sobą tłumów nie pociągnie, to chyba jasne.

A co do początków leo, to przypominam tylko, że na tak wielką rolę jak w gilbercie grapie, chłopiec od komedii romantycznych czekal 40 pare lat. Pozdro.

ocenił(a) film na 6
Klonazepam

Otóż to. W przemówieniu szarżuje, a poza tym gra, jak zwykle, rozkoszniaczka.
Pamiętam "Co gryzie Gilberta Grape".
Pamiętam też "Titanica" i inne role... ozdobne:):):)
Pzdr

użytkownik usunięty
candn_filmweb

DiCaprio pozamiatal, Mathew tez mial swietny epizod, a ty lepiej jeszcze raz obejrzyj film pseudoznawco kinematografii.

ocenił(a) film na 6

Beknąłeś i ci się ulało?
Ulga, nieprawdaż?:):):)

użytkownik usunięty
candn_filmweb

co ty wiesz o filmach? obstawiam ze malo :P

ocenił(a) film na 6

Obstawiaj dalej:):):)
Ja wiem, a ty zajmij się sobą (na dowolny sposób), skoro nie masz nic ciekawego do zaoferowania w dyskusji.

użytkownik usunięty
Klonazepam

Ma rację.
Di Caprio w tym filmie poszedł na łatwiznę. Jadą od sztancy.
Można go krótko podsumować pisząc, że jest to film o ćpunach i tyle w temacie.
Film o podobnej tematyce to Wall Street -ale tam jest mistrzowski duet: Douglas i Sheen.

ocenił(a) film na 10

Wróć do obu filmów za parę lat, bo chyba nie bardzo je zrozumiałeś, koleżko.

ocenił(a) film na 6
Klonazepam

Tak się nie rozmawia, koleżko!
Wróć do przedszkola!

ocenił(a) film na 6

To nawet dwa filmy:):):)

użytkownik usunięty
Klonazepam

Zgadzam się z Tobą Leo jak zwykle wspaniały! On po prostu potrafi odnaleźć się w każdej postaci! Właśnie inni aktorzy powinni się na nim wzorować. A Matiu kojarzy mi się tylko z miernymi komedyjkami z Kate Hudson ;D

ocenił(a) film na 6

Na miłość (do podstarzałego amanta:):):)) nie ma rady.
Na skojarzenia też.
PS
"Matiu" zagrał w czymś więcej, niz komedyjki z Kate Hudson.

użytkownik usunięty
candn_filmweb

Ta naprawdę? Nie wiedziałam.
Ehh, przecież napisałam, że mi się z tymi komediami kojarzy(!), a nie że tylko tam grał. Tak go poznałam i tak mi zostało.. Widocznie w innych filmach mnie nie zachwycił skoro mam jego obraz tylko z romansideł.

ocenił(a) film na 6

Zagrał "mocne" role w "Killer Joe" (ostra jazda po bandzie!) i "Magic Mike" - zero skojarzeń romansidłem.
Był też świetny, wręcz rewelacyjny, w "True Detective" (był nawet producentem wykonawczym)
Niestety w nowej serii pojawią się jakieś żałosne amanciki - stary i młody, więc już po zabawie:(:(:(

użytkownik usunięty
candn_filmweb

Właśnie przymierzam się do obejrzenia True Detective. Być może ujrzę go w innym świetle :-)

ocenił(a) film na 6

Na pewno:):):)

użytkownik usunięty
pinker_2

McConaughey pracował w firmie Jordana? Pics or it didn't happen.

ocenił(a) film na 8

W książce to było napisane.

użytkownik usunięty
pinker_2

Ciekawe, nie wiedziałem o tym.

ocenił(a) film na 9
candn_filmweb

argumenty rodem z dupy. Każdą scenę można takimi prostymi epitetami określić...

ocenił(a) film na 6
NexaT

To jest dopiero "argument" rodem z dupy!:):):)

ocenił(a) film na 9
candn_filmweb

Wcale nie z dupy. Ja teraz mogę powiedzieć, że "Ludzka Stonoga" to film świetny, niecodzienny, oryginalny z ciekawą fabułą, zaskakujący, pełen napięcia.

I co? Podoba ci się taka argumentacja, dlaczego film jest dobry? Mi nie.

ocenił(a) film na 6
NexaT

Nie chce mi się z Tobą gadać - że zacytują "kultowy" film Pasikowskiego.

candn_filmweb

No widzisz, a dla mnie to byla najgorsza scena.
Drewniany McConaughey w malo przekonujecy sposob mowi o rzeczach,
o ktorych widac ze nie ma pojecia. Z reszta DiCaprio tez sie nie popisal.
Zagral swoja wizje poczatkujacego w branzy w bardzo naiwny sposob,
jak mama dziewczynka w pierszy dzien szkoly.
Film calkiem spoko, ale przy tej scenie prawie wylaczylem.

ocenił(a) film na 6
TazioW

De gustibus...
Nie znam się na giełdzie, ale z przyjemnością patrzyłem na (starannie przygotowany) popis aktorski McConaugheya.
DiCaprio, zgadzam się, niczym nie zaskoczył, choć, mam wrażenie, próbował... doskoczyć do McCounaugheya.

candn_filmweb

Jedna dobra scena? - sympatyczna pogawedka na lodzi (Jordan Belfort kontra Patrick Denham) hehe...Kyle Chandler siwietnie wypadl w roli rasowego agenta ; )

ocenił(a) film na 6
elase

Obleci:):):)

candn_filmweb

Moze dlatego,ze Kyle Chandler zachowywal sie tak,jakby za chwile mial powiedziec (final rozmowy) kompletnie co innego hehe...Jak ''obleci'' to spoko ; )))

candn_filmweb

Popieram, matthew wymiata w tej scenie, leo nie godzien jego ran całować

ocenił(a) film na 6
dziobak77

Tak, tak, tak!!!:):):):)

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

Bez przesadyzmu. Zakochany, czy jak?

ocenił(a) film na 6
amiastudent

Nie znasz się na żartach.

ocenił(a) film na 7
candn_filmweb

Nie chcę się nikomu narazić ale mnie się ta scena i gadka nie podobała.

ocenił(a) film na 6
ciosina

Tak sobie, czy dlaczegoś?:):):)

candn_filmweb

Scena z Matthew to prawdziwy majstersztyk. Powinien dostać Oscara za ten monolog.
Ci którzy twierdzą inaczej, nie znają się na aktorstwie, sorry....

ocenił(a) film na 6
dorSy

Oj, tak!:):):)

ocenił(a) film na 8
candn_filmweb

ta scena to dobry początek filmu . Póżniej film trzyma formę

ocenił(a) film na 6
DONEK_filmweb

Później DiCaprio próbuje "doskoczyć" McConaughuey'owi, a nawet go przeskoczyć. Jak lubię Leonarda DiC, tak muszę stwierdzić, że nie ma szans. Sam film jest przyzwoity, ale mocno wtórny. Niczym mnie nie "powalił".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones