PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261366}
6,8 25 920
ocen
6,8 10 1 25920
6,0 11
ocen krytyków
Wino truskawkowe
powrót do forum filmu Wino truskawkowe

uwielbiam grę tego aktora, świetnie dopasowuje się do roli, jest autentyczny i ponadto ma
rysy twarzy które wzbudzają zaufanie i sympatie człowieka z jego osobą.

ocenił(a) film na 10
daniel_huras

No proszę! Jestem bezkrytyczna fanką Wina, jak już tu gdzieś pisałam, ale... Stuhr?! Wg mnie nie grał dobrze, wypadł najsłabiej z tej paczki. Rewelacyjny był Lech Łotocki w roli Mietka Lewandowskiego. Ciekawa jestem zdania kogoś stamtąd - z Dukli, Jaślisk, Gładyszowa, Krempnej... - w kwestii aktorstwa w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
potasznia

Młody Stuhr zagrał tu rolę swego życia...i nie żartuje. Bo bardzo trudno zagrać autentycznie łajzę, pijaczka ale takiego co budzi sympatie. Pijaczek, sierota systemu - poczciwina...taka była postać jaką zagrał Stuhr. Choć w wiejskiej, prowincjonalnej rzeczywistości łuku karpackiego takich ludzi jest może jeden na 100. Zdecydowana większość galicyjskich pijaków nie jest tak sympatyczna.

W tym filmie chyba każdy gra świetnie...tu nie ma przypadkowych osób. Podchodzę też bezkrytycznie do Wina Truskawkowego. Mój ulubiony film - Arcydzieło!

Będąc na sylwestra w Myscowej k. Krępnej pytałem się paru osób czy oglądali Wino - niestety nikt nie widział ani Wina ani Gnoi. Może miałem pecha, a może ludzie faktycznie nie znają Stasiuka jego książek i filmów na podstawie jego twórczości...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones