PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261366}
6,8 25 920
ocen
6,8 10 1 25920
6,0 11
ocen krytyków
Wino truskawkowe
powrót do forum filmu Wino truskawkowe

że główny aktor (Jiří Macháček) jest podobny do autora Opowieści Galicyjskich (Stasiuka)?

coshoo

Obejrzałam ten film dosłownie godzinę temu i też mi to przyszło do głowy.
Taki ogorzały, poważny, zamyślony pan. Stasiuk :)

ocenił(a) film na 8
Bombel_2

:)no nie. Doslownie przed chwila obejrzalam i powiedzialam mojemu chlopakowi, ze glowny aktor jest podobny do Stasiuka.Film bardzo dobry ,poetycki.Piekne zdjecia i muzyka.Dobre polskie kino-to niestety teraz rzadkosc..

ocenił(a) film na 7
coshoo

jako fan A. Stasiuka oglądałem film właśnie z takim nieodpartym wrażeniem, że jakoby sam Stasiuk się nam objawił. W rzeczywistości Stasiuk jest raczej nieco bardziej nieprzyjemnym facetem. A od opisów zapomnianej Europy (na podstawie niestety tylko krótkich podróży w te rejony) wolę prozę Mariusza Wilka, ktory od lat mieszka na rosyjskiej dalekiej północy

ocenił(a) film na 9
winterlight

Ja tam ze Stasiukiem gorzały nie piłem, żeby powiedzieć czy przyjemny jest, czy może kurna chropowaty.Ale jest na youtube taki dokument o nim "Człowiek zwany świnią".Proszę sobie wpisać tam w wyszukiwarkę a napewno znajdziecie.Po jego obejrzeniu S. wydał mi się normalnym facetem.W porządku gość i tyle.

ocenił(a) film na 10
coshoo

Tak, Machaczek jest podobny do Stasiuka, a Zuzana Fialova do Moniki Sznajderman. Reżyser - pytany przeze mnie o to podobieństwo - zaprzecza, że było zamierzone, ale przyznaje, że jest, tylko okazało się to później, przypadkiem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones